Wiadomości - Aktualności

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2021-09-07 14:28:26 (czytane: 450)

Dnia 4 września 2021 roku na boisku sportowym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka.

Na nowopowstałym kompleksie sportowym w Krzczonowie odbyły się zawody w piłce nożnej, a dla najmłodszych przygotowano szereg konkurencji sprawnościowych. W pogodną wrześniową sobotę do zmagań piłkarskich przystąpiły 4 seniorskie zespoły. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”. Rozegrano 6 meczy, w rezultacie których wyłoniono zwycięzcę – zespół "Piotrkowice i Okolice". Drugie miejsce zajął "Gladiator Krzczonów", trzecie "Pszczółki Krzczonów", zamykała tabelę drużyna "Bajo Jajo Krzczonów". Zdobywcy Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec wygrali wszystkie mecze.

Zespół "Piotrkowice i Okolice" zagrał w składzie : Miłosz Krawczyk, Eryk Zwierzchowski, Patryk Pietraszek, Maciej Korzec, Oskar Jabłoński, Bartosz Nowak, Konrad Ziętara, Michał Chmielewski, Dominik Niedźwiedź, Dominik Styczeń, Michał Skotarczyk, Walter Bober, Bartosz Kościółek.
Najlepszym Bramkarzem turnieju został Jakub Kieca (Pszczółki). Królem Strzelców – Kamil Fetela (Gladiator) zdobywając 10 bramek. Najlepszym Zawodnikiem wybrano Bartosza Kościółka (Piotrkowice i okolice).

Nagrody, puchary, dyplomy wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk i Radni Rady Miejskiej w Opatowcu Marian Gruszka i Łukasz Porębski. Warto dodać, że drużyna Gladiatora puchar i nagrody rzeczowe przekazała na ręce Dyrektora szkoły dla uczniów placówki oświatowej w Krzczonowie.
Nad przebiegiem sportowej  rywalizacji czuwali sędziowie Marian Gruszka i Michał Szczerba, a opiekę medyczną sprawowała Bernadetta Gil, za co im serdecznie dziękujemy.
Młodszym wiele atrakcji dostarczyła piłkarska rywalizacja drużyn szkolnych na sztucznej nawierzchni. Odbyły się również konkurencje sprawnościowe, w których brały udział dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Krzczonowie aktywnie spędzając swój wolny czas. Rolę prowadzących zawody sprawnościowe pełnili nauczyciele: Beata Tkacz, Małgorzata Woźniak i Magdalena Trojan.

Dla wszystkich przewidziano nagrody rzeczowe, rozdano także napoje i słodycze. 

Na festynie sportowym znajdowało się również stoisko Gminy Opatowiec promujące zdrowe odżywianie i propagujące ruch na świeżym powietrzu w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 r.
Rada Sołecka Krzczonowa i Panie  Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich pyszne grillowane kiełbaski.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego sportowego święta, Sołtysowi Marianowi Gruszce, KGW Krzczonów, Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Tomaszowi Paluchowi, mieszkańcom Krzczonowa,  pracownikom Urzędu Miasta i Gminy.
Kolejny turniej piłkarski już za rok.

Zdjęć w galerii: 60
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nabór do Klubu Seniora w Kocinie

...