Wiadomości - Aktualności

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Domu Kultury w Opatowcu

Dodał: Radek Data: 2022-12-08 16:22:31 (czytane: 1171)

Do dzieci zgromadzonych w Domu Kultury w Opatowcu, w dniu 8 grudnia 2022 r. zawitał niezwykły gość. Licznie zgromadzone w sali widowiskowej dzieci odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj wraz z Pomocnikiem i Śnieżynkami.

Dobrą wiadomość o zbliżającym się Świętym Mikołaju, przekazał zgromadzonym Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach –  Józef Cepil.

W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczył także Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kazimierzy Wielkiej – Janusz Skoczek, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy – Łukasz Marzec, Proboszcz Parafii Rogów – ks. Adam Dziadek, Dyrektorzy szkół – Lucyna Tułak i Tomasz Paluch oraz nauczyciele. Spotkanie prowadziła Dyrektor Instytucji Kultury - Beata Adamczyk.

Dzieci tak pięknie i głośno śpiewały, że Święty Mikołaj usłyszał je i podążając za ich głosem trafił do naszego Domu Kultury. Dla wszystkich dzieci miał przygotowane słodkie upominki. Pan burmistrz uroczyscie poświadczył, że wszystkie obecne na spotkaniu dzieci były bardzo grzeczne i z niecierpliwością oczekują Świętego Mikołaja.

Podczas wspólnej zabawy, dzieci wykazały się dużą wiedzą o życiu i dzialalnosci Świętego Mikołaja, odgadując przygotowane zagadki, za co zostaliły nagrodzone podarkami od Świętego. 

Na zakończenie, Śnieżynki rozdały dzieciom słodycze od Pana Burmistrza, a dzieci gorąco zapraszały Świętego Mikołaja do odwiedzenia nas w przyszłym roku. Oczywiście obiecały przy tym, że będą bardzo grzeczne.

Po spotkaniu Śnieżynki udały się do naszych szkół,  gdzie obdarowały także dzieci i młodzież, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowane były w organizację uroczystości, w tym, jak co roku, Panom: Janowi Charzewskiemu i Jerzemu Srodze.

Prawdziwą historię Św. Mikołaja z Miry, żyjącego na przełomie III I IV wieku na terenie współczesnej Turcji,  będącej wówczas centrum świata chrześcijańskiego, przedstawil Pan Jan Charzewski. Św. Mikołaj wsławił się pomocą ludziom będącym w potrzebie, co czyni do dziś. Obecnie obdarowuje nasze dzieci prezentami, symbolizuje dobro, które możemy przekazać drugiemu człowiekowi. 

Beata Adamczyk


Zdjęć w galerii: 38
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wisła Opatowiec na czele tabeli 2 Ligi Futsalu

Miło nam poinformować, że drużyna Wisła Opatowiec, po czterech meczach, z dorobkiem 10 punktów, znajduje się na czele tabeli 2 Ligi...