Wiadomości - Aktualności

Starostowie Dożynek Gminnych

Dodał: Bartek Data: 2018-08-06 15:23:58 (czytane: 1242)

Starostowie Dożynek, Pani Ewa Mystek i Pan Przemysław Janowski, zapraszają do miejscowości Kamienna, gdzie 19 sierpnia 2018 r. odbędzie się Gminne Święto Plonów

Uroczysta Msza Św. rozpocznie obchody Święta Plonów w naszej gminie, następnie czeka nas przemarsz barwnego korowodu oraz prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Nie zabraknie występów artystycznych, stoisk wystawienniczych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Opatowiec oraz wielu innych atrakcji.
Poniżej przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę naszych Starostów Dożynkowych:

 

Starościna: 

Ewa Mystek – mieszka we wsi Kamienna, gdzie wspólnie z mężem Mariuszem prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 54 ha specjalizujące się głównie w uprawie warzyw i zbóż. Gospodarstwo Państwa Mystków jest jednym z nowocześniejszych w gminie. Stawiają na rozwój i nowe technologie, korzystając z dotacji pochodzących z Unii Europejskiej. Mają dziesięcioletnią córkę Zuzię, ośmioletniego synka Adasia i pięcioletnią córeczkę Madzię. Pani Ewa, mimo wielu zajęć, zawsze znajduje czas dla rodziny oraz chętnie uczestniczy w wydarzeniach lokalnych.

 

Starosta:

Przemysław Janowski - pochodzi z Opatowca, zamieszkuje we wsi Ksany, gdzie wspólnie z żoną Krystyną prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 11 ha - zboża, łąki. Są liczącymi się hodowcami koni czystej krwi arabskiej i koni małopolskich. Państwo Janowscy są szczęśliwymi rodzicami dwóch synów, pięcioletniego Grzesia i pięciomiesięcznego Krzysia. Prowadzą Klub Jazdy Konnej „Wrzosy” w Ksanach. Pan Przemysław jest Prezesem Terenowego Koła Hodowców Koni w Kazimierzy Wielkiej oraz czynnym strażakiem jednostki OSP Opatowiec .

 

Informacja:

Tradycyjnie już na Dożynkach Gminnych odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu można zgłosić po jednym wieńcu z każdego sołectwa. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Opatowiec na Dożynkach Powiatowych, które odbędą się w Czarnocinie 26 sierpnia 2018 r.

 

dsc_12.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejne prace remontowe w Strażnicy OSP Opatowiec

Zamontowano kolejne, nowe drzwi garażowe w Strażnicy OSP w Opatowcu...