Wiadomości - Aktualności

Sprzęt ratowniczy dla OSP Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2018-03-09 10:05:33 (czytane: 823)

W dniu 8 marca br. w remizie OSP w Opatowcu odbyło się przekazanie zestawu ratowniczego PSP R1 z szynami Kramera oraz magnetycznych świateł ostrzegawczych.

W roku ubiegłym roku wójt gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk zwrócił się do Marszałka Wojwewództwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa z wnioskiem o udzielenie wsparcia jednostkom OSP działającym w systemie ratowniczym na terenie naszej gminy.

W wyniku przeprowadzonych analiz uznano, iż w obecnej chwili, szczególny nacisk należy należy położyć w obszar ratownictwa drogowego i zabezpieczeniu zaistniałych tam ew. zdarzeń.

Decyzją Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyznano na rzecz jednostki OSP Opatowiec zestaw ratowniczy PSP R1 z osprzętem, niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, o wartości ok. siedmiu tysięcy złotych.

Uroczystego przekazania dokonali dh Ireneusz Żak - wice Prezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Świętokrzyskiego i Zenon Piecaba – z-ca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w obecności Wójta Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka i Prezesa OSP Opatowiec dh. Ryszarda Kłosa oraz druhów z jednostki.

Przekazany sprzętu umożliwi udzielenie poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej na miejscu zdarzenia przez wyszkolonych strażaków.

 DSCF85471.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

...