Wiadomości - Aktualności

Nowoczesne wyposażenie siłowni w szkole w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2020-12-22 11:05:10 (czytane: 490)

Mamy profesjonalną siłownię przy szkole w Opatowcu

Staraniem Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka gmina pozyskała środki na zadanie pn.: „Rozwój infrastruktury sportowo-dydaktycznej, szansą dla szkół z terenu gminy Opatowiec”. Zakupiony został profesjonalny sprzęt w tym dwie bieżnie, ergometr wioślarski, maszyna eliptyczna, rower treningowy pionowy, dwufunkcyjna maszyna na mięśnie klatki piersiowej i barków, trzyfunkcyjna maszyna na mięsień klatki piersiowej i mięśnie grzbietu, maszyna - brama dwustanowiskowa, ławka regulowana oraz lustra.

Koszt zakupu wyposażenia wyniósł ponad 117 tysięcy złotych, 70% tej kwoty stanowią środki europejskie, reszta to wkład własny gminy. Dostawcą urządzeń była firma IMG z Gdyni.

Nowoczesny sprzęt wpłynie na podniesienie jakości infrastruktury sportowej w szkole oraz stworzy jak najlepsze warunki do treningu i kultury fizycznej, na co gorąco liczymy, gdy wreszcie nasze dzieci będą znów normalnie uczęszczały na zajęcia lekcyjne w szkołach, gdzie będą mogły korzystać z bogatej, dostęponej tam infrastruktury naukowej i sportowej.

Zakup urządzeń sportowych możliwy był dzięki dofinansowaniu w wysokości 70% w ramach Działania 7.4 ,,Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej’’ Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 silownia_spopat1res.jpg

 silownia_spopat2res.jpg

 silownia_spopat3res.jpg

 

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych od lipca do grudnia 2020 roku....