Wiadomości - Aktualności

Nominacja dla Biblioteki z Opatowca

Dodał: ugopatowiec Data: 2016-05-19 13:24:46 (czytane: 3635)

Zaszczytem dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatowcu była nominacja do tytułu „Biblioteka Roku 2015 województwa świętokrzyskiego” .

W województwie świętokrzyskim działa dwieście sześćdziesiąt dziewięć bibliotek. Corocznie, kapituła powołana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego wskazuje najaktywniejsze biblioteki z terenu naszego województwa.

Za podejmowanie różnorodnych działań w obszarze kultury, do zaszczytnego tytułu Biblioteki Roku 2015, wyróżnione i nominowane były trzy placówki: z Kazimierzy Wielkiej, Michałowa i Opatowca.

Kapituła konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich: Jadwiga Zielińska, Jolanta Milczarek i Iwona Kowalewska oraz Jacek Kowalczyk - Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, ostatecznie tytuł Biblioteki Roku 2015 ostatecznie przyznała Miejsko-Gminnej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Wielkiej.

Uroczystość wręczenia nominacji, jak również ogłoszenia zdobywców tytułu Bibliotekarza i Biblioteki Roku 2015, odbyła się w dniu 16 maja 2016r. w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Jest nam miło, że nasze starania oraz zaangażowanie zostały dostrzeżone także na szczeblu wojewódzkim. W tak ważnej dla nas chwili chcemy podziękować zarówno władzom samorządowym jak i wszystkim osobom wspierającym nas w różnorodnych działaniach i dotychczasowej pracy.

Beata Adamczyk

 

GBP_nominacja.jpg

 

dyplom1.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Co słychać w naszej Instytucji Kultury?

Instytucja Kultury pn. Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu oferuje odbiorcom szeroki wachlarz różnorodnych działań kulturalno-edukacyjnych....