Wiadomości - Aktualności

Nasze Dyskusyjne Kluby Książki wciąż wśród najlepszych

Dodał: Bartek Data: 2019-10-23 13:38:13 (czytane: 357)

Do osób, które lubią czytać i dyskutować o książkach kierowana jest propozycja uczestnictwa w spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta.

Projekt zakłada bowiem, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą, czy krytykiem.

Działalność klubów koordynowana jest w każdym województwie przez biblioteki wojewódzkie. Ich zadaniem jest dostarczenie bibliotekom książek oraz przygotowanych przez Instytut Książki materiałów promocyjnych.

W województwie świętokrzyskim działa 83 Dyskusyjne Kluby Książki (w tym 17 dziecięcych i młodzieżowych).

W dyspozycji klubowiczów znajduje się 1320 tytułów różnych powieści, biografii, wspomnień autorów polskich i obcych.

Przy naszej bibliotece aktywnie działają 3 DKK (dla dorosłych, dla młodzieży oraz dla dzieci).

Już po raz kolejny za aktywną działalność w 2018 r., podczas spotkania zorganizowanego 27 września 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, wyróżniono nasze DKK – dla osób dorosłych i dla dzieci. Nasze DKK znalazły się w gronie 24 najlepszych klubów w województwie świętokrzyskim. Należy nadmienić, że nie jest to łatwe zadanie, gdyż kryteria konkursowe są jednakowe dla wszystkich bibliotek – tych z małych miejscowości, jak i tych z dużych miast. Najlepszym klubem w 2018 r., w województwie świętokrzyskim został sandomierski DKK.

Podczas ostatniego spotkania DKK osób dorosłych przekazaliśmy naszym klubowiczom drobne nagrody uzyskane w konkursie (torby na zakupy, notesy oraz zakładki do książek). Mamy nadzieję, że w odpowiedzi na uznanie, aktywność naszych klubowiczów będzie jeszcze większa.

Za dotychczasowe zaangażowanie bardzo dziękujemy.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 7
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uroczystości 75. rocznicy katastrofy brytyjskiego samolotu Liberator EW250 L, , pod Pomnikiem w Kocinie

W niedzielę 20 października 2019 r. w Kocinie oddano hołd załodze ciężkiego samolotu bombowego Liberator B24J z 34 Dywizjonu SAAF,...