Wiadomości - Aktualności

Kolejne świetlice wiejskie po remoncie

Dodał: Bartek Data: 2019-12-19 10:41:35 (czytane: 495)

Zakończyła się kolejna inwestycja realizowana przez gminę Opatowiec dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, pn. „Przebudowa świetlic wiejskich w Mistrzowicach, Kęsowie oraz w Kocinie”. Do użytku oddane zostały trzy wyremontowane świetlice wiejskie.

W ramach inwestycji na budynkach w Mistrzowicach i Kęsowie wymieniono pokrycie dachowe oraz stolarkę okienną i drzwiową, przeprowadzone zostały również prace termomodernizacyjne obiektów.

Świetlicę wiejską w Mistrzowicach przystosowano do potrzeb  osób  z ograniczeniami ruchowymi poprzez budowę podjazdu dla niepełnosprawnych oraz nowego chodnika.

Remont budynku w Kocinie polegał na ułożeniu nowej posadzki, wymianie instalacji elektrycznej oraz pomalowaniu ścian i sufitów. Obiekt ocieplono i odmalowano.

Wyremontowane świetlice zostały wyposażone w stoły i krzesła oraz w instalacje fotowoltaiczne.

Wykonawcą zadania wyłonionym w procedurze przetargowej była Spółdzielnia Rzemieślnicza z Buska Zdroju.

Gmina Opatowiec na realizację inwestycji otrzymała blisko 288 tys. zł dofinansowania, przy zadaniu wycenianym na ponad 450 tys. zł. 

 

Zdjęć w galerii: 19
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...