Wiadomości - Aktualności

Gminny Dzień Babci i Dziadka

Dodał: Bartek Data: 2020-01-24 08:00:58 (czytane: 903)

Kolędy, pastorałki, przepiękne jasełka i moc gorących życzeń płynących do wszystkich Babć i Dziadków – tak właśnie świętowaliśmy Gminny Dzień Babci i Dziadka w Opatowcu.

Na spotkanie, które odbyło się 22 stycznia w Domu Kultury, licznie przybyli świętujący w tym dniu Dziadkowie i Babcie.

Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom złożył Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk. Pan Burmistrz życzył uczestnikom tego pięknego święta zdrowia, pomyślności i zadowolenia z wnuków. W swoim wystąpieniu podkreślił nieocenioną rolę jaką w życiu i wychowaniu wnuków odgrywają ich ukochani  Dziadkowie.

W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście w osobach:  Anna Klimaszewska Luty – Skarbnik Miasta i Gminy Opatowiec, Grzegorz Kozioł – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowcu, Jarosław Naporowski – Kierownik MOPS.

Święto Dnia Babci i Dziadka przypada w magicznym czasie, tuż po Bożym Narodzeniu i Święcie Trzech Króli. Najmłodsi – grupa przedszkolna „Biedronki”, wraz ze swoją wychowawczynią Panią Aleksandrą Cugowską, przygotowali dla swoich Babć i Dziadków przepiękne jasełka. Maluchy bez problemu zawładnęły dużą sceną Domu Kultury i całą widownią. Przedstawione przez nich jasełka nie tylko prezentowały niezwykłą historię narodzenia Jezusa, ale także walkę dobra ze złem przedstawioną przez młodych artystów z dużą dozą humoru.

Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali pięknie wykonanych przez dzieci i młodzież kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzczonowie i Opatowcu przygotowani przez Pana Wiesława Tomala oraz uczestnicy zajęć dodatkowych realizowanych w Instytucji Kultury pod okiem Pana Radosława Kornasia.

Wszyscy Dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich wnuków o czym świadczyły pełne uśmiechu twarze.

Uroczystość była okazją do spotkania się w szerszym gronie i wspólnego spędzenia tego pięknego święta przy kawie i pysznych wypiekach przygotowanych przez rodziców.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 37
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dotycząca terminu wydawania paczek żywnościowych

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowcu w sprawie terminu wydawania paczek żywnościowych....