Wiadomości - Aktualności

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Dodał: Bartek Data: 2018-05-09 10:26:25 (czytane: 815)

W dniu 26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej  poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Turniej Gminny otworzył Sekretarz Gminy Opatowiec – Łukasz Marzec  wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Szczęsną  - Kusak. Zwrócili oni uwagę wszystkich uczestników na przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i przypomnieli o noszeniu odblasków, które zapewnia gmina w ramach akcji „Widoczni i bezpieczni”.

Do rywalizacji  przystąpiły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Krzczonowie oraz Szkołę Podstawową w Opatowcu. Uczniów przygotowywali do tych trudnych zmagań nauczyciele -  Pan Tomasz Paluch i Pan Mirosław Gajda. Nad  prawidłowym  przebiegiem konkurencji teoretycznych i praktycznych sprawowali pieczę przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej asp. Mariusz Żulichowski, asp.szt. Piotr Górak, asp.szt. Adrzej Beruś oraz Gminny Koordynator BRD Monika Kościółek. Po części teoretycznej i praktycznej lepszą w turniejowych potyczkach okazała się drużyna z Opatowca i tym samym to ona zakwalifikowała się do udziału w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Najlepszym zawodnikiem turnieju została Aleksandra Szabłowska  - uczennica klasy VII SP w Opatowcu. Nagrody zostały ufundowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok na terenie Gminy Opatowiec.

                                                                                                                              Tekst: Monika Kościółek.

Zdjęć w galerii: 17
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gminny Dzień Strażaka w Kocinie

Dnia 3 maja 2018 roku w Kocinie obchodzono Gminny Dzień Strażaka....