Wiadomości - Aktualności

Gabriela Popiel laureatką XI Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej

Dodał: Bartek Data: 2022-11-25 10:47:39 (czytane: 1013)

17 listopada 2022 r. w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie odbył się XI Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Tegoroczny Konkurs, podobnie jak poprzednie edycje, objęty został Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Uczestnicy musieli zaprezentować się w dwóch kategoriach jednocześnie: pieśni i poezji o tematyce patriotycznej.

       W tegorocznej edycji udział wzięła uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Opatowcu Gabriela Popiel. Ta edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w niej udział 35 podmiotów wykonawczych: chóry, zespoły, duety, soliści z województwa małopolskiego, i nie tylko. W kategorii poezji Gabrysia recytowała wiersz Cypriana Kamila Norwida – „Moja piosnka II”, który przygotowała pod opieką polonistki Ewy Gajdy. W kategorii pieśni wykonała utwór „W imię ojca”, przy akompaniamencie swojego opiekuna muzycznego – Wiesława Tomala. Wykonania naszej uczennicy dostarczyły słuchaczom wielu niezapomnianych wzruszeń, bowiem na scenie pojawiła się drugi raz, już jako laureatka konkursu. Gabrysia zajęła I miejsce. Zdobyła Nagrodę Główną oraz  Nagrodę Specjalną  Małopolskiego Kuratora Oświaty. Pani Kurator osobiście wręczyła nagrody naszej uczennicy. Jako laureatka XI edycji Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej otrzymała również zaproszenia do udziału w uroczystościach patriotycznych w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Gajda

 


Zdjęć w galerii: 4
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Preferencyjny zakup węgla - INFORMACJA

Jak będzie wyglądała procedura dystrybucji węgla?...