Wiadomości - Aktualności

Drzewa miododajne w Gminie Opatowiec

Dodał: gminaopatowiec Data: 2021-11-25 09:13:23 (czytane: 320)

W jesienny kalendarz działań na rzecz wspierania pszczelarstwa w naszym województwie wpisała się realizowana w naszym województwie akcja sadzenia roślin miododajnych.

Gmina Opatowiec zrealizowała zadanie pn. „Projekt nasadzeń drzew i krzewów miododajnych”. Inicjatorem akcji, której celem były nasadzenia terenów zielonych dostępnych publicznie był Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Dofinansowanie projektu zapewnił WFOŚiGW w Kielcach.

W ramach projektu, w Rogowie posadzono 40 szt. sadzonek lipy drobnolistnej. Dziś, zaledwie mała roślina, za kilka lat stanowić będzie istotny, piękny element rogowskiego krajobrazu. Lipa, drzewo miododajne, otoczona jest szczególną ochroną, stąd kolejne akcje nasadzeniowe...

Rośliny te z biegiem czasu staną się źródłem nektaru dla pszczół oraz wzbogacą różnorodność biologiczną środowiska.

Liczymy, że przyczyni się to do zwiększenia liczby pszczół i innych owadów zapylających w naszym środowisku, których populacja, niestety, w przestrzeni ostatnich lat, spada.

 

DSC_0230RES.jpg 

 DSC_0232RES.jpg

 DSC_0233RES.jpg

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Mieszkanie dla repatriantów w Krzczonowie

Przywitaliśmy już w naszej gminie repatriantów z Kazachstanu Państwa Emilię i Stanisława Galitskich. Po przyjeździe do Polski czekało...