Wiadomości - Aktualności

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2019-08-06 11:56:16 (czytane: 1032)

Dnia 4 sierpnia 2019 roku na boisku sportowym w Krzczonowie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec.

Pogodna, choć momentami "pod chmurką" niedziela, przywitała mieszkańców gminy Opatowiec na corocznym festynie sportowym. Na boisku w Krzczonowie odbyły się zawody w piłce nożnej, a dla najmłodszych przygotowano szereg konkurencji sprawnościowych. Nie zabrakło również odwiecznej rywalizacji dorosłych
w przeciąganiu liny i przetaczaniu opony traktorowej.

Do zmagań piłkarskich przystąpiło 6 seniorskich zespołów oraz dwie drużyny młodzieżowe. Najmłodsi rywalizowali między sobą, a  najstarsi  zagrali systemem grupowym, gdzie po zakończonej rywalizacji w grupach odbyły się półfinały i finał.
W grupach dorosłych zagrały zespoły: Krzczonów I, II, III, TEAM, Byczki z Krzczonowa i FC Krzczonów.
W finale zwyciężył 2:1 Krzczonów I z zespołem Krzczonów III. W meczu o 3 miejsce FC Krzczonów pokonał TEAM również 2:1.

Zdobywcy Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec zagrali w składzie : Kamil Fetela, Remigiusz Skraba, Marcin Fetela, Arkadiusz Modzelewski, Michał Mącznik, Piotr Kukulski.
Najlepszym Bramkarzem został Paweł Jagielnik (Krzczonów III). Królem Strzelców – Adam Stokłosa (Krzczonów III) zdobywając 6 bramek. Najlepszym Zawodnikiem wybrano Kamila Fetelę (KrzczonówI). Nagrody, puchary, dyplomy wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk i Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu Henryk Kryca.
Nad przebiegiem sportowej  rywalizacji czuwał sędzia Paweł Kobus, a opiekę medyczną sprawowała Mariola Popiel, za co im serdecznie dziękujemy.
Młodszym wiele atrakcji dostarczyła piłkarska rywalizacja drużyn Rzemienowic z Blokersami. Zwyciężyli chłopcy z Rzemienowic.

Odbyły się również konkurencje sprawnościowe, w których brały udział dzieci i dorośli aktywnie spędzający swój wolny czas. W rolę prowadzących zawody wcielili się Paulina Mącznik i Adam Jarkiewicz. Atrakcją dla zebranych był konkurs strzelania z łuku zespołów 2 osobowych oraz rzut balonem z …wodą. Najlepsi okazali się Ireneusz i Antonina Fetela, Edyta i Kacper Korzec oraz Adam i Norbert Stokłosa w strzelaniu z łuku. Zdzisław i Magda Juszczyk, Marian Gruszka z wnuczką Zuzią oraz Edyta i Bartek Korzec w konkurencji rzut balonem. Dla pierwszej trójki z najlepszymi wynikami przewidziane były nagrody rzeczowe, rozdano także wszystkim uczestnikom napoje i słodycze. 
Następnie przystąpiono do konkurencji przeciągania liny i przetaczania opony traktorowej Zwyciężyły jak co roku Mamuśki przed Nastolatkami z Krzczonowa, a najlepszym strongmanem okazał się Krzysztof Stokłosa.

Na festynie sportowym znajdowało się również stoisko Gminy Opatowiec promujące zdrowe odżywianie i propagujące ruch na świeżym powietrzu w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 r.
Rada Sołecka Krzczonowa i Panie  Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich pyszne kiełbaski pieczone na ogniu. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji jakimi były dmuchańce i zjeżdżalnie dla najmłodszych.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego sportowego święta, Sołtysowi Marianowi Gruszce, KGW Krzczonów, mieszkańcom Krzczonowa,  pracownikom Urzędu Miasta
i Gminy za przygotowanie terenu i konkurencji sprawnościowych.
Na kolejny turniej zapraszamy już za rok!

 

Zdjęć w galerii: 125
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...