Jasełka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2023-12-27 12:54:33 (czytane: 375)

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie z naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O wrażenia artystyczne zadbali zdolni aktorzy, wokaliści i młodzi muzycy.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Do nich i małego Jezuska przybyli pasterze oraz trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów, przeplatana była kolędami, pastorałkami, muzyką oraz tańcem.

Wszyscy młodzi artyści mieli możliwość nie tylko zaprezentowania swoich talentów, ale również wspólnego kultywowania tradycji zwyczajów bożonarodzeniowych. Zwieńczeniem Jasełek było odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych kolędy „Bóg się rodzi”.

Na zakończenie Dyrektor wyraził również wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedstawienia bożonarodzeniowego. Podziękowania skierował do artystów i opiekunów, a także rodziców. Dyrektor pan Tomasz Paluch złożył wszystkim życzenia świąteczne.

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

Cyprian Kamil Norwid

Jasełka przygotowali uczniowie klas: drugiej, czwartej i siódmej pod kierunkiem nauczycieli: pani Katarzyny Szczerby, pani Kingi Maj, pani Marty Zimoląg oraz pani Moniki Kościółek.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Monika Kościółek

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...