Podczas warsztatów mieszkańcy gminy Opatowiec stworzyli piękne dekoracje

Dodał: Bartek Data: 2023-12-21 14:07:28 (czytane: 495)

W czwartkowe popołudnie, 20 grudnia 2023 r., Dom Kultury w Opatowcu stał się miejscem magicznym, gdzie mieszkańcy gminy stworzyli piękne dekoracje bożonarodzeniowe, które będą ozdobą wielu świątecznych stołów.

Organizowane wydarzenie przyciągnęło entuzjastów ręcznej twórczości z różnych grup wiekowych. Każdy z uczestników przyniósł różne elementy dekoracji, o podstawowe materiały zadbali pracownicy biblioteki. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi pomysłami, opowiadając o nietypowych ozdobach czy nietuzinkowych sposobach użycia poszczególnych elementów dekoracji. Podczas tworzenia uczestnicy wymieniali się historiami, tradycjami rodzinnymi oraz wspomnieniami z poprzednich świąt. Wspólnie tworzyli nie tylko piękne stroiki, lecz również niezapomniane chwile, które pozostaną w ich sercach na długo.

Atmosfera była pełna wzajemnej inspiracji, a uczestnicy czerpali z pomysłów innych, tworząc jednocześnie coś wyjątkowego i osobistego.

Niektórzy eksperymentowali z kolorami, inni wybierali minimalistyczne podejście, skupiając się na jednym dominującym elemencie, który nadał stroikowi charakter. Pomysły były tak różnorodne, jak różne są gusta i indywidualne podejście do świąt.

Jednak nie tylko tworzenie stroików było głównym celem tego wydarzenia – uczestnicy mieli również okazję złożyć sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas ozdabiania domów, ale również okres dzielenia się radością i życzliwością z innymi.

Uczestnicy ze swoimi świątecznymi dziełami opuszczali Dom Kultury z uśmiechem na twarzy. Warsztaty nie tylko przyczyniły się do stworzenia pięknych ozdób, ale także umożliwiły lokalnej społeczności wspólne spędzenie czasu.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w warsztatach oraz za otwartość na dzielenie się pomysłami, tworząc razem niezapomniany świąteczny klimat.

Beata Adamczyk

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...