Gminne spotkanie ze Świętym Mikołajem

Dodał: Bartek Data: 2023-12-07 07:40:12 (czytane: 819)

Wśród migoczących, świątecznych iluminacji, w atmosferze radosnego oczekiwania, podczas zabawy i wspólnego żywiołowego śpiewu, w dniu 6 grudnia 2023 roku, w Domu Kultury w Opatowcu, odświętnie ubrane dzieci z niecierpliwością wypatrywały Świętego Mikołaja, którego – jak co roku – zaprosił do naszej gminy Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk.

Prowadząca uroczystość Dyrektor Instytucji Kultury – Beata Adamczyk – powitała zgromadzonych: Dyrektorów szkół – Lucynę Tułak i Tomasza Palucha; nauczycieli, uczniów klas I-V ze szkół w Opatowcu i w Krzczonowie, rodziców z najmłodszymi dziećmi, Śnieżynki i pozostałe osoby przybyłe na spotkanie.

Oczekiwanie na wizytę Świętego Mikołaja niecierpliwie wyglądającym go dzieciom umilały występy działających w ramach Teatru Niewielkiego we współpracy z Agencją Moc.Art artystów z Krakowa, którzy wcielili się w role Elfów – Maurycego i Bonifacego oraz pani Zimy. Mali uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem brali udział w zabawach integracyjnych: rzucaniu śnieżynkami, łączeniu elementów łańcucha choinkowego, zimowym aerobiku prowadzonym przez panią Zimę, a także rozwiązywaniu świątecznego quizu. Podczas wykonywania rytmicznych, świątecznych piosenek wspólnie z artystami, dzieciom udzielił się niezwykły nastrój.

W trakcie wesołej zabawy Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec zapewnił zgromadzonych, że Święty Mikołaj już przyjechał saniami i szykuje się do udziału w spotkaniu. Najmłodsi z niecierpliwością odwracali się, klaszcząc i żywiołowo wyśpiewując: „Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań...”, aby przywołać oczekiwanego gościa.

Wkrótce piosenka stała się rzeczywistością – przy akompaniamencie dzwonków na salę wkroczył Święty Mikołaj wraz z Pomocnikiem i Śnieżynkami, rozdając zebranym cukierki. Po upewnieniu się, że dzieci były grzeczne oraz pilnie się uczą, nadszedł czas na wręczenie słodkich upominków oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie Burmistrz Sławomir Kowalczyk podziękował Świętemu Mikołajowi, jego Pomocnikowi i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby mikołajkowe spotkanie dało dzieciom tyle radości.

Po spotkaniu z Mikołajem Śnieżynki dostarczyły także słodkie upominki uczniom szkół w Opatowcu i w Krzczonowie, którzy nie uczestniczyli w imprezie.

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...