CYFROWE BEZPIECZEŃSTWO

Dodał: Radek Data: 2023-11-23 15:24:59 (czytane: 597)

W dniu 23 listopada 2023 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Opatowcu odbyła się prelekcja dla uczniów klas IV – VIII, którą przeprowadzili: Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej –Joanna Kulińska oraz sierż. szt. z Komendy Powiatowej Policji – Krystian Kuliński.

Pogadanka dotyczyła cyberprzemocy oraz konsekwencji prawnych wynikających z rozpowszechniania wizerunku innych osób bez ich wiedzy i zgody. Podczas spotkania z uczniami zwrócono szczególną uwagę na to, gdzie młodzi ludzie mogą szukać pomocy w sytuacji, gdy stali  się ofiarą cyberprzestępstwa. Sierżant sztabowy Krystian Kuliński zapoznał młodzież z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, natomiast Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej zwróciła  uwagę na to jakie są skutki dla ofiar wirtualnej przemocy.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele z zaciekawieniem wysłuchali przygotowanej prelekcji, a po jej zakończeniu uczniowie aktywnie włączyli się do dyskusji dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.

Małgorzata Żydowska

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...