Mieszkańcy gminy Opatowiec odwiedzili partnerską Gminę Rzeczyca

Dodał: Bartek Data: 2023-11-22 11:49:28 (czytane: 649)

Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk przyjął od Wójta gminy Rzeczyca Marka Kaźmierczyka zaproszenie do udziału w XXII Konkursie Darcia Pierza w Rzeczycy.

Celem tej ciekawej imprezy, organizowanej przez gminę Rzeczyca, z którą nasza gmina nawiązała współpracę w 2015 r., jest kultywowanie dawnych zwyczajów i tradycji ludowych Makroregionu Rawsko – Opoczyńskiego. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość poznania kultury i tradycji naszej partnerskiej gminy położonej w województwie łódzkim.

Reprezentantki Klubu Seniora z Kociny wzięły również udział w konkursie darcia pierza. Opatowiec, jako partnerska gmina miał możliwość rywalizacji w konkursie wraz z 15 drużynami z powiatu Tomaszowskiego. Panie spisały się na medal i wróciły z II miejscem, dyplomem i nagrodą, czego im serdecznie gratulujemy. Impreza odbyła się 18 listopada 2023 r. w hali sportowej w Rzeczycy.

W zorganizowanym w związku z tym wydarzeniem wyjeździe wzięła udział liczna grupa seniorów z Klubu Seniora w Kocinie oraz kilku mieszkańców naszej gminy. Uczestnicy wyjazdu przygotowali dla gospodarzy kosz z naszymi regionalnymi pysznościami, który na ręce Wójta gminy Rzeczyca wręczyła delegacja w składzie: Jarosław Naporowski kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowcu, Halina Pituła Radna Rady Gminy Opatowiec i Beata Adamczyk dyrektor Instytucji Kultury.

Członkowie Klubu Seniora zaprezentowali kilka utworów artystycznych wzbudzając ciekawość ale i wprowadzając wesoły klimat swoim występem. Z równie dużym zainteresowaniem oglądali występy gospodarzy.

Po części oficjalnej miło było wspólnie spędzić czas z mieszkańcami naszej partnerskiej gminy.

Beata Adamczyk

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...