Spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską

Dodał: Bartek Data: 2023-11-13 08:02:00 (czytane: 473)

10 listopada 2023 r. w bibliotece w Opatowcu odbyło się spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską, autorką powieści „Akuszerki”. Spotkanie zorganizowane zostało przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach, w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.

W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk. Burmistrz wręczył naszemu gościowi publikację z bogatą historią gminy Opatowiec, co stanowiło symboliczny gest uznania dla autorki oraz podkreślenie roli literatury w utrwalaniu wydarzeń historycznych lokalnej społeczności dla przyszłych pokoleń.

Autorka podzieliła się z nami informacjami, które były inspiracją do napisania powieści „Akuszerki”. Opowiedziała o badaniach i doświadczeniach, które zainspirowały ją do stworzenia historii akuszerek pochodzących z Jadownik – miejscowości położonej w pobliżu Brzeska Okocimia. Podzieliła się także z czytelnikami ciekawostkami dotyczącymi procesu pisania, tworzenia postaci i rekonstrukcji bogatego historycznego tła, w którym osadzona jest fabuła. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać fascynujące kulisy powstania tej niezwykłej ksiażki.

Autorka nie tylko prezentowała swoje główne dzieło, ale także odpowiadała na liczne pytania czytelników, dzieląc się swoją pasją do literatury i tajnikami rzemiosła pisarskiego. W trakcie dyskusji poruszone zostały także kwestie związane z tematyką książki, takie jak rola kobiet w społeczeństwie czy wyzwania związane z akuszerstwem w minionych epokach.

Spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy mieli okazję nabyć książki autorki, które opatrzyła własnoręcznymi dedykacjami i autografem oraz bliżej poznać jej twórczą wizję. Obecność licznej grupy czytelników, reprezentujących różnorodne grupy wiekowe i zainteresowania świadczy o sile przekazu literackiego powieści „Akuszerki” .

Spotkanie było nie tylko okazją do bliższego poznania autorki, ale także do budowania społeczności czytelniczej, gdzie miłośnicy literatury mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wspólnie czerpać radość z literackich doświadczeń.

Po spotkaniu uczestnicy udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdujący się w Opatowcu nad Wisłą. To zakończenie spotkania pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, będącego ważną postacią dla narodu polskiego, z pewnością zapisze się w pamięci uczestników jako wyjątkowe połączenie literatury z patriotyzmem, tworzące niezapomniany kulturalny rys we wspólnej podróży przez świat słowa i historii.

Beata Adamczyk

Modernizacja świetlicy w miejscowości Chwalibogowice

W ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych”, w pierwszym tygodniu września bieżącego...