Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2023-10-20 09:54:34 (czytane: 585)

14 października to dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz tych co szkoły prowadzą i nadzorują.

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie i uczennice  klasy VII. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Opatowcu mieli okazję, aby złożyć wszystkim pedagogom oraz pracownikom podziękowanie za przekazywaną wiedzę oraz trud wkładany w kształtowanie serc i umysłów.

Po wysłuchaniu wzruszających wierszy i piosenek nauczyciele mogli obejrzeć zabawną scenkę z życia szkoły. Nie zabrakło także akcentu muzycznego - Przedmiotowa Lista Przebojów wywołała uśmiech na twarzy wszystkich pracowników naszej szkoły.

Na uroczystość przybył Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, który życzył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej, radości i sukcesów oraz dziecięcego uśmiechu, który jest najlepszą nagrodą za trud wychowawczy i pedagogiczny. Pan Burmistrz przekazał piękny bukiety kwiatów na ręce pani Ewy Gajdy.

W części oficjalnej głos zabrali także przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy w tym wyjątkowym dniu wręczyli Panu Burmistrzowi oraz Panu Dyrektorowi bukiety kwiatów będące symbolem uczniowskiej wdzięczności za: życzliwość, owocną współpracę i zaangażowanie w poprawę bazy szkoły  oraz za  wspieranie wszelkich działań służących dobru uczniów.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to również moment, w którym Dyrektor w sposób szczególny wyróżnia nauczycieli i dziękuje za ich trud, poświęcenie oraz szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej. Nagrodzeni również zostali pracownicy administracyjni
i pracownicy obsługi.

Pan Dyrektor Tomasz Paluch za bardzo dobre zarządzanie placówką i sukcesy w pracy dydaktycznej otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Modernizacja świetlicy w miejscowości Chwalibogowice

W ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych”, w pierwszym tygodniu września bieżącego...