,,Nigdy więcej wojny ‘’ - Wacław Bacharz - Bohater Westerplatte

Dodał: Bartek Data: 2023-09-14 16:18:58 (czytane: 634)

W dniu 1 września 2023 r., w rocznicę  wybuchu II Wojny Światowej, delegacja z Urzędu Miasta i Gminy Opatowiec wraz z Panią Henryką Srogą, udali się na cmentarz parafialny w Rogowie, aby tego dnia zapalić znicze przy grobie Ś.P.Wacława Bacharza - starszego legionisty Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej Polskiej oraz członka załogi i obrońcy Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w wojnie obronnej 1939 roku.

Pani Henryka Sroga – córka Ś.P. Wacława Bacharza podzieliła się swymi wspomnieniami o bohaterskiej postawie Ojca.

W ten symboliczny sposób oddano hołd tym wszystkim, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny.

twpiires.jpg

wsiii.JPG

Modernizacja świetlicy w miejscowości Chwalibogowice

W ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych”, w pierwszym tygodniu września bieżącego...