Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Ksany

Dodał: Bartek Data: 2023-09-11 12:55:31 (czytane: 385)

Rozpoczęto prace związane z przebudową drogi wewnętrznej w miejscowości Ksany, na odcinku 220 m.

Dotychczasowy zakres prac obejmował: rozebranie starego i zamontowanie nowego przepustu rurowego oraz wykonanie warstwy wyrównawczej na znacznym odcinku przebudowywanej drogi. Następnym etapem prac będzie  położenie nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie poboczy.

Wartość inwestycji wynosi blisko 85 tys. zł.

Środki na modernizację drogi pochodzą z pozyskanego przez Burmistrza Miasta i Gminy dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, przy zaangażowaniu środków własnych gminy.

Wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm w składzie: Zakład Usługowo Remontowy Marek Górniak z siedzibą w Połańcu – lider konsorcjum, Firma Transportowo-Handlowa MET-TRANS Tadeusz Łazarek z Siemiechowa – partner konsorcjum.

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kobiela

Rozpoczęto prace związane z przebudową drogi gminnej w miejscowości Kobiela na odcinku o długości 385 m. ...