Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku Ośrodka Zdrowia w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2023-08-03 14:45:59 (czytane: 1358)

W środę 3 sierpnia 2023 r. Władze Samorządowe Gminy Opatowiec z Burmistrzem Sławomirem Kowalczykiem na czele, dokonały uroczystego otwarcia nowo wyremontowanego budynku Ośrodka Zdrowia w Opatowcu.

Gościem honorowym uroczystości był Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, który znacząco przyczynił się do tego, że realizacja tej dużej inwestycji była możliwa, co w swoim wystąpieniu podkreślał Pan Burmistrz.

Podczas otwarcia Burmistrz przypomniał, że długo oczekiwany przez mieszkańców gminy Opatowiec remont Ośrodka Zdrowia był realizowany w kilku etapach. Spowodowane to było dużą powierzchnią budynku (ok 800 m2) oraz szerokim zakresem prac remontowo-modernizacyjnych których wymagał obiekt, co wiązało się z olbrzymimi kosztami. Najpierw dokonano wymiany dachu, ocieplenia budynku, przystosowania go do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami, a także zagospodarowania otoczenia budynku. Prace modernizacyjne wewnątrz budynku znacząco poprawiły jego funkcjonalność oraz wygląd.

Koszt obecnie realizowanej inwestycji wyniósł ponad milion złotych. Gmina Opatowiec na w/w zadanie otrzymała dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przy zaangażowaniu środków własnych gminy.

W swoim wystąpieniu Pan Poseł Krzysztof Lipiec podziękował za zaproszenie, pogratulował Burmistrzowi i Samorządowi Gminy skutecznego pozyskiwania środków, które sprawiają, że pomimo stosunkowo niewielkiego budżetu, Gmina Opatowiec realizuje znaczące inwestycje, poprawiające jakość życia jej mieszkańców.

Następnie przed budynkiem Ośrodka Zdrowia posadzono pamiątkowy dąb.

Przecięcia wstęgi przy nowo wyremontowanym budynku Ośrodka Zdrowia w Opatowcu dokonał Sławomir Kowalczyk Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec, Krzysztof Lipiec Poseł na Sejm RP, Henryk Kryca Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu, Jacek Ignacak właściciel firmy IG BUD realizującej inwestycję .

Po uroczystym otwarciu proboszcz parafii Opatowiec Grzegorz Szlenk poświęcił obiekt.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście: Marek Juszczyk Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz, Łukasz Marzec Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec, Anna Klimaszewska-Luty Skarbnik Miasta i Gminy, Opatowiec, Joanna Domoń-Maj Kierownik Referatu Budownictwa Inwestycji i Gospodarki Ziemią, Marcin Wiśniowski dyrektor Maxmed Sp. z o.o.,Adam Dziadek proboszcz parafii w Rogowie, Wojciech Michalski proboszcz parafii w Kocinie, Radni Rady Miejskiej, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy i Sołtysi.

Artykuły:

W najmniejszym mieście w Polsce otwarto nową przychodnię - Radio Kielce

Wyremontowana przychodnia w Opatowcu już działa. Komfort dla pacjentów - TVP3 Kielce

Przerwa w dostawie wody - Opatowiec

...