I miejsce Uczennicy ZSP w Opatowcu w konkursie plastycznym

Dodał: Bartek Data: 2023-06-19 08:04:17 (czytane: 475)

Marika Czyżyk - uczennica klasy piątej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Opatowcu – zajęła I miejsce w II Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym pn. „Mój zawód – moja przyszłość”.

Konkurs zorganizowany został przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju i Powiatowe Punkty Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego w Busku – Zdroju i Cieszkowach.

Celem konkursu było twórcze wyrażanie własnych pragnień i marzeń oraz:
1. Rozwijanie zainteresowania tematyką zawodoznawczą.
2. Wdrażanie dzieci i młodzieży do analitycznej obserwacji otaczającej rzeczywistości i podejmowania właściwych decyzji.
3. Motywowanie uczniów do poszukiwania informacji i ciekawych przykładów związanych z pracą zawodową różnych osób.
4. Odkrywanie ciekawych zawodów i poznawanie specyfiki ich działań;
5. Uwrażliwienie uczestników konkursu na potrzebę planowania przyszłości zawodowej.
6. Rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci i młodzieży.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wyobrażeniem zawodu, jaki dany uczeń chciałby wykonywać w przyszłości. Marika wykonała piękną i twórczą pracę w technice mieszanej na temat wymarzonego zawodu weterynarza.

Gratulujemy!

Anna Kaczmarczyk

Dostawa beczkowozu do wody pitnej

W dniu 16.06.2023r. w ramach realizacji zadania pn. „Budowa i remont sieci wodociągowej na terenie gminy Opatowiec”,...