Senioralia 2023

Dodał: Bartek Data: 2023-06-15 14:54:16 (czytane: 688)

W dniu 14.06.2023 r. seniorzy z Gminy Opatowiec uczestniczyli w „Senioraliach”, które odbyły się w Busku Zdroju. Organizatorem wydarzenia był Wojewoda Świętokrzyski.

Do Parku Zdrojowego zjechali się seniorzy z całego województwa świętokrzyskiego. Na scenie zaprezentowali przygotowane przez siebie występy artystyczne, a całą imprezę poprowadził kabaret „Rak”.

Ponadto, seniorzy mogli skontrolować stan zdrowia, korzystając z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiarów masy i składu ciała oraz nauczyć się prawidłowej techniki chodzenia z kijkami nordic walking. Do dyspozycji  była również tężnia solankowa oraz stoiska informacyjne instytucji państwowych odpowiedzialnych za wspieranie seniorów i ich rodzin.

Zorganizowane „Senioralia” były doskonałą okazją do aktywizacji i integracji  seniorów z całego regionu.

Przerwa w dostawie wody w Kamiennej

...