Wiadomości - Aktualności

Święto Rodzin Repatriantów w Krasocinie

Dodał: Radek Data: 2022-05-24 15:24:22 (czytane: 472)

20 maja 2022 r. w Krasocinie, w powiecie włoszczowskim odbył się pierwszy Świętokrzyski Zjazd Rodzin Repatriantów.

W wydarzeniu tym, na zaproszenie Wójta Gminy Krasocin – Ireneusza Gliścińskiego uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu – Henryk Kryca oraz Państwo Emilia i Stanisław Galiccy, którzy od września 2021 roku zamieszkują na terenie gminy Opatowiec.


W spotkaniu wziął udział Wojewoda Świętokrzyski - Zbigniew Koniusz, przedstawiciele świętokrzyskich lokalnych samorządów oraz rodziny repatriantów zamieszkujące na terenie województwa świętokrzyskiego.

Siedem gmin z województwa świętokrzyskiego przyjęło potomków polskich zesłańców do Kazachstanu, pomagając tym rodzinom stworzyć ich nowy dom. Są to Krasocin, Starachowice, Kazimierza Wielka, Opatowiec, Baćkowice, Działoszyce oraz Kielce.

Państwo Galiccy zapewniają, że powrót do Polski, to marzenie pokoleń, które wreszcie się spełniło. Święto Rodzin Repatriantów daje możliwość spotkania się rodzinom mającym podobne przeżycia, którzy na nowo budują swoje życie w Ojczyźnie, o której przez lata jedynie mogli marzyć.


Beata AdamczykZdjęć w galerii: 13
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja o punktach odbioru odpadów z działalności rolniczej

Informacja o punktach odbioru odpadów takich jak: opony ciągnikowe / ciężarowe, folia rolnicza, sznurek rolniczy, pozostałości środków...