Wiadomości - Aktualności

Podpisanie umowy na dofinansowanie Klubu Seniora w Kocinie

Dodał: Bartek Data: 2021-04-27 14:43:12 (czytane: 372)

W dniu 27 kwietnia 2021 roku podpisana została umowa na dofinansowanie Domu Seniora w Kocinie. Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Anny Klimaszewskiej-Luty podpisał stosowne dokumenty z Marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i Wicemarszałek Renatą Janik.

Podpisana umowa przewiduje utworzenie w Kocinie Dom Seniora, w ramach projektu pn. „Utworzenie Ośrodka Wsparcia Dziennego – Klub Seniora w Gminie Opatowiec”.  

W wyremontowanym budynku świetlicy wiejskiej  35 osób będzie mogło korzystać z różnych zajęć m.in. warsztatów artystycznych z rękodziełem, zajęć kulinarnych i informatycznych, muzykoterapii oraz zajęć ruchowych. Zaplanowane są też spotkania ze specjalistami, w tym z lekarzem, fizjoterapeutą, dietetykiem i psychologiem.

Dodatkowo sześcioro najbardziej potrzebujących seniorów zostanie objętych opieką w miejscu zamieszkania. Osoby te otrzymają pomoc m.in. w czynnościach związanych z prowadzaniem gospodarstwa domowego oraz w pielęgnacji zaleconej przez lekarza.

Przeprowadzone zostaną prace remontowo-adaptacyjne w budynku przeznaczonym na klub oraz na zakup wyposażenia do placówki (m.in. sprzętu kuchennego, sportowego i komputerowego). Klub w Kocinie będzie czynny codziennie w dni robocze. W ramach projektu zostanie zakupiony samochód do transportu osób uczestniczących w zajęciach. Zakładanym terminem rozpoczęcia zajęć dla osób zainteresowanych jest miesiąc październik br.

Gmina Opatowiec otrzymała na ten cel wsparcie w  kwocie przeszło miliona złotych, przy całkowitej wartości inwestycji w wysokości 1 mln 89 tys. złotych. Projekt będzie realizowany do wakacji 2023 roku. 

 

Artykuły:

W lipcu ruszy Klub Seniora w Kocinie. Będą prowadzone zajęcia ruchowe, kulinarne, informatyczne, muzykoterapia - Echo Dnia

Kolejny Klub Seniora w regionie. Placówka powstanie w gminie Opatowiec - TVP3 Kielce

 

domseniora20211res.jpg

 umowa2021senior1res.jpg

umowa2021senior2res.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Azbest - nabór wniosków

Zawiadomienie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie...