Wiadomości - Aktualności

Dzień dziecka z książką

Dodał: Bartek Data: 2021-06-10 09:40:17 (czytane: 275)

W związku z realizowaną przez Instytut Książki kampanią „Mała książka – wielki człowiek” w Dzień Dziecka pracownicy biblioteki wręczyli wyprawki czytelnicze najmłodszym użytkownikom biblioteki.

Celem projektu „Mała książka – wielki człowiek” jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Uczestnikiem projektu może być każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat. Dzieciom, które zostały zapisane przez swoich rodziców do naszej biblioteki, a tym samym stały się naszymi najmłodszymi czytelnikami, zostały wręczone wyprawki czytelnicze, karty małego czytelnika oraz zakładki do książek. Nasi młodzi czytelnicy deklarowali chęć częstego korzystania z bogatego księgozbioru dziecięcego naszej biblioteki. Każdorazowo przy wizycie dziecka w bibliotece i wypożyczeniu książki dzieci będą otrzymywały naklejki na kartę małego czytelnika. Po zebraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, a dla najlepszych czytelników zostaną przygotowane nagrody.

Nasza biblioteka już po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Dotychczas wydano 38 wyprawek.

Dzieci, które nie otrzymały wyprawek, a kwalifikują się do wzięcia udziału w projekcie, zapraszamy wraz z rodzicami po odbiór wyprawki czytelniczej do naszej biblioteki.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć wspólnego czytania. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody bohatera książki pt. „Mój przyjaciel niedźwiedź” oraz z dużą żywiołowością reagowały na przygotowane dla nich zagadki.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi. Zawarte w podarowanych wyprawkach teksty zostały odpowiedni dobrane, że nawet dorośli ulegną pokusie, by wspólnie przeżywać radość czytania ze swoimi pociechami.

Książki są doskonałym budulcem wyobraźni dziecka, otwierają bramę do bogatego świata słów i obrazów, pozwalają dostrzegać otaczające nas piękno, dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej zabierając je do magicznego świata książki.

Za współpracę podczas tegorocznej edycji projektu dziękujemy opiekunom dzieci: P. Ewie Cabaj, Aleksandrze Cugowskiej, Justynie Krupie oraz Magdalenie Trojan.


Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 16
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odpadów komunalnych na II półrocze 2021

Informujemy, że od 1 lipca 2021 roku odpady komunalne z terenu gminy będzie odbierać firma P.U.H. EcoTech Karol Wiśniewski, który...