Wiadomości - Aktualności

Zaprogramuj się na czytanie - ciekawe warsztaty w bibliotece

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-11-09 07:31:25 (czytane: 978)

Dużo mówi się o problemie z czytelnictwem w Polsce, jak wykazują badania aż 63% ankietowanych przyznało, że w 2016r. nie przeczytało ani jednej książki.

Wiele instytucji prowadzi różnorodne działania mające na celu poprawę tej sytuacji. Nasza biblioteka, wykorzystując szereg różnych możliwości, również usilnie nad tym pracuje. Prowadzimy Dyskusyjne Kluby Książki, organizujemy spotkania autorskie  oraz zajęcia promujące czytanie książek.

Nasza biblioteka 7 listopada 2017r. zorganizowała dla dzieci i młodzieży ciekawe zajęcia w ramach projektu "Zaprogramuj się na czytanie - Ver.2.0". Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum” z Krakowa,  w ramach zadania publicznego zleconego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  – „Promocja czytelnictwa”. Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek poprzez niestandardowe metody pracy, min. przy wykorzystaniu robotów.

W zajęciach zrealizowanych w naszej bibliotece wzięło udział 25 osób. Uczestnicy pracowali z tekstem wybranym ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema, następnie stworzyli własny scenariusz filmu, przygotowali niezbędne elementy  scenografii. Końcowy element stanowił krótki film, który sprawił uczestnikom najwięcej frajdy.

Mamy nadzieję, że zajęcia przyczynią się do wzrostu zainteresowania książką wśród dzieci i młodzieży z naszego terenu.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 51