Wiadomości - Aktualności

Zapraszamy do Biblioteki - świata słów, gdzie każdy znajdzie coś wyjątkowego

Dodał: Bartek Data: 2023-11-30 14:42:07 (czytane: 581)

Biblioteka realizuje szereg edukacyjnych działań, mających na celu rozbudzenie zainteresowania czytaniem, kształtowanie postaw bibliotecznych oraz rozwijanie umiejętności twórczych wśród lokalnej społeczności.

W bibliotece działają trzy Dyskusyjne Kluby Książki (dziecięcy, młodzieżowy i dla osób dorosłych). Poza czytaniem książek i prowadzeniem ciekawych rozmów, wspólnie spędzamy czas, a także odwiedzamy ciekawe miejsca. 

Prowadzimy lekcje biblioteczne, zajęcia czytelniczo-animacyjne dla dzieci „Kreatywnie w bibliotece”, podczas których wspólnie odkrywamy tajemnice ukryte na kartach książek i rozwijamy kreatywność małych artystów. „Kreatywnie w bibliotece” to nie tylko zajęcia, to magiczne doświadczenie, które zostawi piękne wspomnienia na długo.

Ostatnio, w związku z obchodzonym 25 listopada Dniem Pluszowego Misia, dzieci na zajęcia przyniosły swoich ulubionych przyjaciół i przedstawiły ich swoim kolegom. Było to udane spotkanie.

A osobom, które chcą aktywnie spędzać czas, proponujemy zajęcia ZUMBA dla dzieci i osób dorosłych. To wspaniała forma relaksu i uwalniania stresu. Zajęcia pozwalają na poprawienie kondycji fizycznej, aktywne i miłe spędzenie czasu.

Zachęcamy mieszkańców do regularnego odwiedzania biblioteki, dzielenia się swoimi czytelniczymi doświadczeniami, a przede wszystkim do odkrywania fascynującego świata wiedzy, jaki możemy poznać dzięki książkom. Do dalszego poszerzania horyzontów i rozwijania swoich pasji, nie tylko czytelniczych!

Informacje i zapisy w bibliotece oraz telefonicznie, pod numerem 41 3518026.

 

Beata Adamczyk

 

Zdjęć w galerii: 32
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych przez Gminę Opatowiec w 2023 roku

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, na terenie naszej gminy w bieżącym roku udało się wyremontować,...