Wiadomości - Aktualności

Zakończono projekt „Kultura i sztuka dobrym startem dla malucha” – czas na podsumowanie

Dodał: Bartek Data: 2017-07-26 08:00:31 (czytane: 793)

Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu zakończyła realizację projektu „Kultura i Sztuka dobrym startem dla malucha”.

Projekt dofinansowany ze środków BGK realizowany był w okresie od stycznia do czerwca 2017 roku.  Kwota dofinansowania wynosiła 8 000 zł, natomiast wkład własny instytucji 900 zł. W ramach projektu zorganizowano 6 spektakli teatralnych dla dzieci, przeprowadzono cykl warsztatów „Małego teatru”, sfinansowano spotkanie dzieci i rodziców z psychologiem. Prowadzone były także różnorodne zajęcia integracyjno-edukacyjne dla dzieci. Ponadto środki finansowe zostały przeznaczone na zakup kolorowych puf dla dzieci, bajkowych pacynek, artykułów plastycznych, słodyczy i napojów.

Przedstawienia teatralne odbywające się raz w miesiącu były dla dzieci uczęszczających do dwóch szkół na terenie gminy Opatowiec doskonałą okazją do poznania się i integracji.

Spektakle poruszały różne ważne tematy takie jak: przyjaźń, tolerancja, szacunek dla osób starszych czy szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W projekcie uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dla których taka forma omówienia tych trudnych kwestii była przystępna, a przy tym ciekawa.  Pod okiem instruktora powstał piękny spektakl „Zamieszanie w krainie bajek” prezentowany podczas kilku okolicznych uroczystości.

Pozyskiwanie środków nie jest łatwe, jednak trudy związane z poszukiwaniem środków i realizacją działań projektowych w pełni rekompensują uśmiechnięte buzie naszych małych odbiorców kultury, co miałyśmy możliwość obserwować podczas całego projektu.

Projekt przyniósł wiele pozytywnych efektów i na pewno nasza instytucja będzie poszukiwała nowych możliwości wsparcia działań kierowanych do dzieci.

 

Karolina Chałon

Zdjęć w galerii: 21
Przeczytaj kolejną wiadomość:

W dn. 1 sierpnia o godzinie 17:00 na terenie Gminy Opatowiec zawyją syreny

W 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie naszej Gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe....