Wiadomości - Aktualności

Zakończono kolejny etap remontu budynku Ośrodka Zdrowia w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2019-08-21 12:22:19 (czytane: 760)

Zakończyły się prace remontowe przy Ośrodku Zdrowia w Opatowcu. Długo oczekiwana modernizacja dobiegła końca, a budynek zyskał nowy wygląd

W ramach zadania pod nawą „Efektywne wykorzystanie energii poprzez termomodernizację budynku Ośrodka Zdrowia w Opatowcu” przeprowadzono remont budynku Ośrodka Zdrowia w Opatowcu.

Zakres prac obejmował m.in. ocieplenie ścian, wykonanie elewacji, obróbki blacharskie, wykonanie schodów wraz z ułożeniem płytek, montaż podnośnika dla osób niepełnosprawnych, wykonanie opaski budynku oraz balustrady stalowej, wymianę stolarki drzwiowej.

Koszt wyżej wymienionych prac wyniósł ponad 350 tys. zł. a wykonawcą zadania była firma Pana Krzysztofa Parlaka z Sępichowa.

Jest to jedno z kilku działań będących częścią projektu rewitalizacji Opatowca, którego nazwa brzmi: „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój miejscowości o tysiącletniej  tradycji i historii”.

W ostatnim czasie, dodatkowo, wymieniono stolarkę okienną i wykonano nowe pokrycie dachowe, na kwotę ponad 150 tys. zł.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Warto zauważyć, że wspomniany, niestety, projektowo przewymiarowany, a przez to, dodatkowo kosztowny, posadowiony w centralnym miejscu Opatowca, budynek ośrodka zdrowia, wyrosły w niedostatku Stanu Wojennego i lat 80-tych ubiegłego wieku, stanowił dla naszej gminy od dawna nie lada wyzwanie. Błędy konstrukcyjne, błędy poczynione przy jego budowie, kilkudziesięcioletnie zaniedbania w eksploatacji i wynikły z tego obecny stan techniczny budynku, spowodowały konieczność podjęcia trudnych ale niezbędnych prac remontowych. Dziś jest to jeden z ostatnich obiektów należących do gminy Opatowiec, który w ostatnich latach przeszedł gruntowną, konieczną, modernizację. W przeważającym już zakresie, na chwilę obecną, wyremontowaliśmy i odnowiliśmy obiekty remiz strażackich i świetlic wiejskich, budynki szkół w Opatowcu i Krzczonowie, budynek Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia w Krzczonowie. To prace niezbędne...

 OZ99__2_.jpg

 oz1.jpg   

 oz15.jpg

oz2.jpg

oz3.jpg      

oz888.jpg 

oz4.jpg

 OZ14.jpg

oz5.jpg

oz6.jpg     

 DSC_04751.jpg

oz7.jpg   

DSC_04811.jpg

oz8.jpg

dach_oz_i_podjazd_2016011.jpg      

 dach_oz_i_podjazd_2016020.jpg