Wiadomości - Aktualności

Z wizytą w Rzeczycy

Dodał: ugopatowiec Data: 2016-11-24 09:44:29 (czytane: 4271)

Na zaproszenie Wójta Gminy Rzeczyca – Marka Kaźmierczyka, delegacja Pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich w gminie Opatowiec, wzięła udział w XVI Regionalnym Konkursie Darcia Pierza w Rzeczycy.

„Rzeczycka Pierzawka” odbyła się w piątek 18 listopada 2016r. Celem tej ciekawej imprezy, organizowanej przez gminę Rzeczyca, z którą nasza gmina nawiązała współpracę w 2015 r., jest kultywowanie dawnych zwyczajów i tradycji ludowych Makroregionu Rawsko – Opoczyńskiego. Panie, miały możliwość poznania kultury i tradycji naszej partnerskiej gminy położonej w województwie łódzkim, wzięły również udział w konkursie darcia pierza. W szranki  z doświadczonymi  w wykonywaniu tej u nas już zapomnianej czynności, mieszkankami powiatu tomaszowskiego, odważyły się stanąć Panie z KGW w Rogowie. Panie spisały się na medal. Przywiozły II miejsce, dyplom i nagrodę, czego im serdecznie gratulujemy.

Uczestniczki wyjazdu z zadowoleniem oglądały występy dziecięcego zespołu folklorystycznego i miejscowych kapel ludowych prezentujących się na scenie. Po zakończeniu oficjalnej części konkursowej miło spędziły czas, wymieniając doświadczenia dotyczące działalności KGW w naszych gminach.

Wyjazd ten jest kolejnym krokiem w dziedzinie kultury regionalnej między naszymi zaprzyjaźnionymi gminami.

Beata Adamczyk

rzeczyca_2016_darcie_pierza.jpg 

darcie_pierza_rzeczyca_2016_1.jpg 

darcie_pierza_rzeczyca_2016_2.jpg

darcie_pierza_rzeczyca_2016_4.JPG 

rzeczyca_pierze_1_2016.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dzień Seniora w Opatowcu

Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opatowcu, w dniu 19 listopada 2016r., w Domu Kultury zorganizowało spotkanie z okazji...