Wiadomości - Aktualności

XXVIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2020-02-11 10:06:20 (czytane: 2634)

Dnia 8 lutego 2020 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu, odbył się XXVIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec.

Rozgrywany już po raz 28 turniej siatkarski, tradycyjnie w ferie zimowe,  przyjął charakter ponad regionalnego. W tym roku do rywalizacji przystąpiły zespoły reprezentujące naszą gminę t.j. Gaz-Cytryny Opatowiec, Dream Team Kazimierza Wielka i  Brzezie Team z gminy Kłaj, powiat wielicki, w województwie małopolskim.   Mecze rozgrywano systemem „ każdy z każdym”. Uzyskano następujące rezultaty Dream Team - Brzezie Team  0;3, Gaz-Cytryny - Dream Team 3:0, Brzezie Team- Gaz-Cytryny 2:3.

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec zdobył zespół Gaz-Cytryny Opatowiec, II miejsce zespół z Brzezia i III miejsce drużyna z Kazimierzy Wielkiej.

Drużynę zwycięską reprezentowali: Mateusz Stalmach, Arkadiusz Zuwała, Krzysztof Zuwała, Rafał Kański, Norbert Sochacz, Rafał Grzesik, Tomasz Skrzyński.

Pucharem „Fair Play” za postawę w całym turnieju została nagrodzona drużyna "Dream Team" z indywidualnym wyróżnieniem dla zawodnika Karola Farboty.

Z rąk Organizatora Turnieju Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomira Kowalczyka, wszystkie uczestniczące zespoły otrzymały puchary, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Na zakończenie rozgrywek przyznane zostały również nagrody indywidualne w następujących kategoriach: Najlepszy Zawodnik – Norbert Sochacz, Najlepsza Zawodniczka - Anna Ryńca, Odkrycie Turnieju – Jakub Polak, Wzorowy Sędzia – Michał Kłos.

Równolegle z rywalizacją siatkarzy odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu. W wyniku rywalizacji puchar zdobyła Barbara Kowalczyk pokonując Gabriela Maja. Uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Obsługę i pomoc w czasie trwania turnieju zapewnili: Grzegorz Kozioł – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu wraz z nauczycielami: Moniką Kościółek, Kingą Maj, Katarzyną Szczerba.

Turniej został zrealizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 rok.