Wiadomości - Aktualności

XXVII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2019-01-28 11:45:06 (czytane: 3227)

Dnia 26 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Opatowcu odbył się XXVII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec.

Otwarcie turnieju poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wydarzenia tamtych dni sprawiły, że rozgrywki nie mogły się odbyć w pierwszym wyznaczonym terminie tj. 19 stycznia 2019 roku.

Wyjątkowy charakter sprawiły okoliczności w jakich przystąpiono do rywalizacji . Ten już XXVII  turniej z kolei był zarazem pierwszym o puchar Burmistrza najmniejszego miasta w Polsce. Opatowiec został miastem od dnia 01 stycznia 2019 roku w związku z przywróceniem utraconych praw miejskich.

Rozgrywany od 27 lat turniej przyjął charakter ponad regionalnego. W tym roku do rywalizacji przystąpiły zespoły reprezentujące nie tylko gminę Opatowiec, ale też powiat kazimierski ( Dream Team) i dość nieoczekiwanie województwo małopolskie ( Brzezie, gmina Kłaj, powiat wielicki).

Do turnieju przystąpiło 6 drużyn, które podzielono na 2 grupy:

Grupa A: Kaziki, Krzczonów 07, Brzezie Team

Grupa B: Cytryny, Dream Team, Pruska.

W grupach rozgrywano mecze systemem „ każdy z każdym”. Wyłoniono dwie pary półfinalistów: Kaziki - Brzezie Team oraz Cytryny - Dream Team. Do finału zakwalifikowały się drużyny : Dream Team i Cytryny.

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec zdobył zespół z Dream Team pokonując Cytryny 3:2.

Drużynę „Dream Team” reprezentowali: Filip Kletschka, Anna Ryńca, Michał Kłos, Kamil Tokaj, Karol Farbota, Mateusz Borek, Dawid Mrowiński. II miejsce zajęła drużyna "Cytryn" w składzie: Mateusz Stalmach, Arkadiusz Zuwała, Krzysztof Zuwała, Grzegorz Perek, Piotr Charzewski, Rafał Kański, Andrzej Bomba, Norbert Sochacz, Maksym Gryglak. III miejsce w turnieju zajęła drużyna "Kaziki" natomiast IV drużyną było  "Brzezie Team".

Pucharem „Fair Play” za postawę w całym turnieju została nagrodzona drużyna "Pruska" z indywidualnym wyróżnieniem dla zawodniczki Anny Sekuły.

Z rąk Organizatora Turnieju Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomira Kowalczyka wszystkie uczestniczące zespoły otrzymały puchary, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Na zakończenie rozgrywek przyznane zostały również nagrody indywidualne w następujących kategoriach: Najlepszy Zawodnik - Maksym Gryglak, Najlepsza Zawodniczka - Anna Ryńca, Najmłodszy Zawodnik - Dawid Kuroń, Najlepszy Rozgrywający - Arkadiusz Kuroń, Najaktywniejszy Sędzia - Jarosław Tomal.

Obsługę i pomoc w czasie trwania turnieju zapewnili: Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowcu wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: Moniką Kościółek oraz Alicją Witkoś-Kłos.

Na turnieju obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Kryca, Radny Powiatu Kazimierskiego Michał Szczerba.

Turniej Piłki Siatkowej   o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec jak co roku cieszył się  bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy, a mecze rozgrywane były w duchu sportowej rywalizacji.

Turniej został zrealizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 rok.

Alicja Witkoś- Kłos

Zdjęć w galerii: 64
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...