Wiadomości - Aktualności

XXV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-02-15 11:58:45 (czytane: 5256)

Dnia 11 lutego 2017r. w Zespole Szkół w Opatowcu odbył się XXV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec.

Do turnieju przystąpiło 8 drużyn, które podzielono na 2 grupy:
Grupa A:  Kaziki Krzczonów, UKS "Nadwiślanka", Krzczonów 07, Charbinowice
Grupa B: KR GAZ Chrustowice, Kumple, Kęsów, + 35 Gmina Opatowiec.
W grupach rozgrywano mecze systemem „ każdy z każdym”. Wyłoniono dwie pary półfinalistów:  Kaziki  - Kumple oraz Charbinowice - KR GAZ Chrustowice. Do finału zakwalifikowały się drużyny z Krzczonowa i Chrustowic.
Puchar Wójta Gminy Opatowiec zdobył zespół KR GAZ Chrustowice pokonując Kaziki Krzczonów 3:0.
Drużynę " KR GAZ Chrustowice " reprezentowali: Rafał Kański, Jarosław Tomal, Dariusz Grzesik, Łukasz Kryca, Maksym Gryglak, Dominik Sochacz, Wojciech Dzięcioł, Rafał Grzesik.
II miejsce zajęła drużyna "Kaziki" z Krzczonowa w składzie: Kazimierz Kuroń, Arkadiusz Kuroń, Konrad Kuroń, Paweł Pudłowski, Tomasz Skrzyński, Piotr Wieloch, Szymon Zawora, Dawid Kuroń.
III miejsce w turnieju zajęła drużyna  "Kumpli" natomiast IV była drużyna  z Charbinowic.
Pucharem „Fair Play” za postawę w całym turnieju została nagrodzona drużyna +35 Gmina Opatowiec.
Z rąk Organizatora Turnieju Wójta Gminy Opatowiec – Sławomira Kowalczyka  wszystkie uczestniczące zespoły otrzymały puchary, dyplomy, medale  i nagrody rzeczowe.
Na zakończenie rozgrywek przyznane zostały również nagrody indywidualne w  następujących  kategoriach: Najlepszy Zawodnik - Szymon Zawora, Najlepsza Zawodniczka -  Katarzyna Kowalczyk, Najmłodszy Zawodnik- Dawid Kuroń, Najlepszy Rozgrywający - Jarosław Tomal, Najaktywniejszy Sędzia - Tomasz Skrzyński, Nagroda Fair Play - Kazimierz Kuroń, Najmłodszy Kibic - Nicola Kłos.
Obsługę i pomoc w czasie trwania turnieju zapewnili: Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: Małgorzatą Kryżanowską-Nowakowską, Moniką Kościółek, Alicją Witkoś-Kłos.
Na turnieju obecni byli: Łukasz Marzec - Sekretarz Urzędu Gminy i  Michał Szczerba - Radny  Powiatu Kazimierskiego.
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec jak co roku cieszył się  bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy, a mecze rozgrywane były w duchu sportowej rywalizacji .

Turniej został zrealizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 rok.

Zdjęć w galerii: 55
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dobry start projektu - Kultura i sztuka dobrym startem dla malucha

Samorządowa Instytucja Kultury w Opatowcu rozpoczęła realizację projektu „Kultura i sztuka dobrym startem dla malucha”...