Wiadomości - Aktualności

XXIV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec

Dodał: ugopatowiec Data: 2016-02-02 10:31:37 (czytane: 5252)

W dniu 30 stycznia 2016 roku w okresie ferii zimowych został rozegrany w Zespole Szkół w Opatowcu XXIV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec.

Do turnieju przystąpiło 8 drużyn z terenu gminy Opatowiec, które następnie podzielono na 2 grupy: Grupa A :+ 35 Gmina Opatowiec, Kaziki, Krzczonów 07, Do 15. Grupa B : Wisła Opatowiec, Dunajec Opatowiec, Chrustowice V – Power, Volley Team Charbinowice  .
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Do finału awansowały drużyny Kaziki oraz Wisła Opatowiec.
Zwyciężyła drużyna Wisły Opatowiec w składzie: Marcin Cugowski, Piotr Grzywna, Paweł Kozanecki, Piotr Kusak, Michał Nawrot, Adrian Włosowicz. Drugie miejsce zajęła drużyna Kaziki, trzecie drużyna “Chrustowice V – Power”, czwarte zajęła drużyna  – Krzczonów 07.
Z rąk Organizatora Turnieju Wójta Gminy – Sławomira Kowalczyka każda drużyna otrzymała puchar, dyplom, medale i nagrody rzeczowe.
Organizatorzy przyznali dodatkowe nagrody w  następujących  kategoriach: „Gra Fair Play”  dla drużyny + 35 Gmina Opatowiec, „Najlepsza Zawodniczka” dla Kingi Książek, „Najlepszy Zawodnik” dla Michała Nawrota, „Najlepiej Rozgrywający” dla Pawła Pudłowskiego, „Najmłodszy Zawodnik”  dla Michała Kowalczyka, „Najaktywniejszy Sędzia” dla Łukasza Krycy,  „Najskuteczniejszy Kibic” dla Mirosława Boksy.
Obsługę i pomoc w czasie trwania turnieju zapewnili: Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu, Małgorzata Nowakowska, Alicja Witkoś-Kłos– nauczycielki wychowania fizycznego.
XXIV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec cieszył się  bardzo dużym zainteresowaniem. Mecze rozgrywane były w duchu sportowej rywalizacji i na bardzo wysokim poziomie.
Turniej został zrealizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2016 rok, na terenie Gminy Opatowiec.

Tradycyjnie odbył się również Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Opatowcu. Zwycięzcą została Barbara Kowalczyk. Gratulujemy.