Wiadomości - Aktualności

XI Gminny Dzień Kobiet w Krzczonowie

Dodał: Bartek Data: 2018-03-13 08:27:31 (czytane: 1655)

W niedzielę 11 marca 2018 r. Panie z naszej gminy świętowały Dzień Kobiet, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Krzczonowie.

Na uroczystość przybyło ponad 200 Pań z terenu gminy Opatowiec, a także zaproszeni goście: Posłowie na Sejm RP Krystian Jarubas i Michał Cieślak, Tadeusz Kowalczyk – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Mirosław Pawlak – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Augustyn, Radni Powiatowi Michał Szczerba i Marian Gruszka, Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Malec wraz z Radnymi, Sekretarz Gminy - Łukasz Marzec, Skarbnik Gminy – Anna Klimaszewska-Luty, Sołtysi, Dyrektorzy i Pracownicy instytucji gminnych oraz powiatowych z terenu województwa świętokrzyskiego. XI Gminny Dzień Kobiet w Krzczonowie odbył się pod patronatem Posła do PE Czesława Siekierskiego.

Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, jako gospodarz uroczystości dokonał otwarcia imprezy witając zaproszonych gości i składając najserdeczniejsze życzenia zebranym Paniom. Następnie Panowie wręczyli Kobietom kwiaty.

Na scenie zaprezentowały swój program artystyczny dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu, Szkoły Podstawowej w Krzczonowie oraz osoby uczęszczające na zajęcia artystyczne organizowane przez Instytucję Kultury w Opatowcu. Na scenie wystąpiła również reprezentacja Krzczonowa, która wspólnie zaśpiewała ułożoną specjalnie na tą okoliczność piosenkę.

Gwiazdą wieczoru była grupa teatralna „APROPO” z Kazimierzy Wielkiej, która swym repertuarem bawiła publiczność, prezentując program przygotowany specjalnie z okazji Dnia Kobiet.
Nad przebiegiem uroczystości czuwała prowadząca Beata Adamczyk – Dyrektor Instytucji Kultury. Po zakończeniu części artystycznej Panie spędziły sympatycznie czas przy muzyce zespołu Top Secret.

Serdecznie podziękowania należą się mieszkańcom Krzczonowa na ręce sołtysa Mariana Gruszki, w tym szczególnie KGW Krzczonów z Przewodniczącą Edytą Obarzanek, OSP Krzczonów, pracownikom instytucji gminy, młodzieży, dzieciom i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości, w jej obsługę oraz zapewnienie porządku i bezpieczeństwa.

Zdjęć w galerii: 186
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sprzęt ratowniczy dla OSP Opatowiec

W dniu 8 marca br. w remizie OSP w Opatowcu odbyło się przekazanie zestawu ratowniczego PSP R1 z szynami Kramera oraz magnetycznych...