Wiadomości - Aktualności

Wyjazd do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

Dodał: Bartek Data: 2018-06-27 17:06:59 (czytane: 891)

Ostatnim elementem projektu „W krainie bajek, baśni i dziecięcej wyobraźni” dofinansowanego przez Fundację BGK był wyjazd do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Tuż przed wakacjami, w dniu 21 czerwca 2018 r., czterdziestoosobowa grupa dzieci uczestniczących w ww. projekcie, wraz z opiekunami, odbyła podróż do krainy bajki.  Uczestników wyjazdu przywitał w „Bajkowym Świecie” Koziołek Matołek.

Zgodnie z wytycznymi uczestnicy zabrali ze sobą na tę magiczną wyprawę odwagę, ciekawość świata, szeroko otwarte oczy i gotowość do spotkania z czymś niezwykłym i nie zawiedli się. Nasza podróż rozpoczęła się w Bajkowym Przedpokoju, w którym na dzieci czekało mnóstwo znanych postaci. Równie interesująca była podróż Zaczarowanym Pociągiem, wiozącym wycieczkowiczów do świata wyobraźni. Dzieci z zainteresowaniem odkrywały tajemnice Zaczarowanego Ogrodu, a następnie dla złapania oddechu obejrzały przygody rzadko goszczącego dziś na ekranach telewizorów Misia Uszatka. Po wyjściu czekała nas wędrówka wzdłuż Skał Strachu. Schowany między skałami smok groźnie łypał na nas okiem, śmiałkowie mogli poczuć jego mocno bijące serce.

Przez Zaczarowaną Bramę dotarliśmy do Skarbnicy Bajek, tajemniczego miejsca, które stanowi nagrodę za przejście całego „Bajkowego Świata”. W dziesięciu szklanych kulach zamknięto sceny z różnych baśni, po wyborze jednej z nich – wysłuchaliśmy zaczarowanej historii.

Tu nasza baśniowa podróż dobiegła końca i udaliśmy się na pyszną pizzę, aby już poczuć klimat zbliżających się wakacji, podczas których z ulubionymi postaciami z bajek możemy spotykać się na kartach książek.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 85
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejne prace remontowe w Strażnicy OSP Opatowiec

Zamontowano kolejne, nowe drzwi garażowe w Strażnicy OSP w Opatowcu...