Wiadomości - Aktualności

Wielki sukces Wisły Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2023-01-16 15:28:19 (czytane: 927)

Nasza drużyna pokonała w piątkowy wieczór faworyzowaną drużynę pierwszoligową AZS UEK KRAKÓW i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.

Mecz pełen emocji i zwrotów akcji. Wisła do przerwy prowadziła 4:2, by drugą połowę zakończyć wynikiem 6:6. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć to wiślacy  strzelili bramkę na 7:6, to na 3 sekundy przed zakończeniem meczu AZS doprowadził do wyrównania. O wyniku meczu musiały zdecydować rzuty karne, które to Wisła rozstrzygnęła na swoją korzyść. Wynik rzutów karnych to 10:9.  Bramki dla Wisły zdobyli:  Sebastian Janik 2, Mateusz Majcherczyk 2, Tomasz Kawa, Dawid Litewka, Piotr Madejski.

Już jutro losowanie par kolejnej rundy. Możemy trafić na drużynę z pierwszej lub drugiej ligi a nawet na drużynę z Ekstraklasy, w tym na Mistrza Polski czyli Rekord Bielsko-Biała w którym występuje reprezentant Polski Sebastian Leszczak który w latach 2015-2017 występował w barwach Wisły Opatowiec. Mecz odbędzie się w weekend 4-5 lutego w Kazimierzy Wielkiej, o szczegółach poinformujemy wkrótce.

Pod linkiem komplet wyników:

A już w najbliższą niedzielę wracamy do ligi meczem wyjazdowym z BSF BUSKO ZDRÓJ niedziela 22 stycznia godzina 18.00 hala sportowa w Busku Zdroju.