Wiadomości - Aktualności

Wiceminister Sportu Anna Krupka, ze wsparciem dla budowy boisk sportowych w Gminie Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2020-01-21 13:59:02 (czytane: 834)

W dniu 20 stycznia 2020 roku, z wizytą do Gminy Opatowiec, przybyła Anna Krupka, Wiceminister Sportu, Poseł na Sejm RP

Podczas spotkania, Pani Minister przekazała na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka, umowę z programu „Sportowa Polska” realizowanego przez Ministerstwo Sportu na budowę boisk sportowych, m.in. na terenie Gminy Opatowiec, ze wsparciem z Budżetu Państwa kwotą 375 tys. zł.

Uroczyste przekazanie dokumentów odbyło się w obecności Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opatowcu Henryka Krycy, Radnych Rady Miejskiej, Dyrektorów szkół i jednostek organizacyjnych, Kierowników i pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Opatowcu.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu zostanie przebudowana płyta boiska z nawierzchnią ze sztucznej trawy, obiekt będzie wyposażony w piłkochwyty za bramkami i siatki wzdłuż linii bocznych, powstanie dwutorowa bieżnia i skocznia do skoku w dal. Natomiast przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie zostanie zmodernizowane boisko z trawą naturalną, z systemem nawadniającym wyposażone w piłkochwyty. Powstanie także boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową oraz bieżnia i skocznia w dal.

Wartość kosztorysowa prac objętych realizacją wyniesie blisko 900 tys. złotych, przy dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu w kwocie 375 tys. złotych i Urzędu Marszałkowskiego ponad 500 tys. złotych. Dzięki tym środkom, z dwóch źródeł, istnieje realna szansa, że wkład finansowy gminy Opatowiec w realizację tych zadań będzie znikomy, zbliżony do... zera złotych.

Po zakończonym spotkaniu, Pani Minister wyraziła wolę podejścia i pochylenia się przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującego się w Opatowcu, na szlaku "Jego Pierwszych Bojów", z 1914 roku. Według wielu, jest to jeden z najpiękniejszych pomników Marszałka w Polsce, znajduje się u ujścia Dunajca do Wisły przy, znów, jedynym w naszym Kraju, promie przez dwie Rzeki...

 

Zdjęć w galerii: 7
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dotycząca terminu wydawania paczek żywnościowych

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowcu w sprawie terminu wydawania paczek żywnościowych....