Wiadomości - Aktualności

Warsztaty historyczne - Sprawa polska w czasie I Wojny Światowej. Legiony Józefa Piłsudskiego

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-11-03 11:58:09 (czytane: 1081)

Uczniowie SP w Opatowcu od kilku miesięcy przygotowują się do uroczystości nadania sztandaru. W związku z tym w dn. 24-25.10.2017 r. wzięli udział w Warsztatach Historycznych, odbywających się w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”  w Kielcach.

Dzięki tym spotkaniom uczniowie klasy VII SP oraz klas gimnazjalnych mogli  w ciekawy sposób pogłębić  swoją wiedzę o sytuacji naszych rodaków podczas I wojny  światowej i drodze Polaków do odzyskania niepodległości, ze szczególnym uwzględnieniem roli Legionów Józefa Piłsudskiego.

Podczas warsztatów uczniowie z wielkim zaangażowaniem analizowali teksty źródłowe oraz wyszukiwali ciekawe informacje o Polakach zasłużonych w walce o niepodległość Polski, szczególną uwagę poświęcając naszemu Patronowi, Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Spotkania zorganizowano w ramach programu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju”  realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec.

Zdjęć w galerii: 12
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na obchody Święta Niepodległości

...