Wiadomości - Aktualności

W krainie bajek, baśni i dziecięcej wyobraźni

Dodał: ugopatowiec Data: 2018-02-05 14:54:56 (czytane: 842)

Samorządowa Instytucja Kultury p.n. Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu rozpoczęła realizację projektu dofinansowanego przez Fundację Bank Gospodarstwa Krajowego.

Projekt, pod nazwą „W krainie bajek, baśni i dziecięcej wyobraźni” zakłada organizację czterech spotkań autorskich dla dzieci w wieku 8 - 9 lat, wyjazdu do Europejskiego Centrum Bajki Koziołka Matołka w Pacanowie oraz „Baśniowego balu” dla dzieci z terenu gminy Opatowiec.
Działania projektowe rozpoczęliśmy spotkaniami uczestniczących w projekcie dzieci oraz ich rodziców z psychologiem, Panią Justyną Kaczmarczyk. Spotkania odbyły się w szkołach na terenie naszej gminy. Temat spotkania „Rola książki w rozwoju psychicznym i kulturalnym dziecka” spotkał się z zainteresowaniem ze strony rodziców, dzieci natomiast przyswoiły sobie tematykę za pomocą edukacyjnej bajki.
Podczas spotkania dzieci wspominały swój udział w ubiegłorocznym projekcie, w ramach którego realizowane były min. ciekawe spektakle teatralne dla najmłodszych. Jedno z dzieci wypowiedziało się, że  obecnie realizowany projekt
ma "bardzo fajny tytuł". Myślimy, że podobnie jak poprzedni przyniesie uczestnikom wiele radości i duży zasób nowej wiedzy.
Już pod koniec lutego, tuż po feriach zimowych, pierwsze spotkanie, a naszym gościem będzie Pani Barbara Gawryluk.


Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 14
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pierwszy etap remontu budynku Urzędu Gminy w Opatowcu

Przeprowadzono prace polegające na przebudowie dachu wraz z poddaszem w budynku UG w Opatowcu....