Wiadomości - Aktualności

VII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Opatowcu

Dodał: ugopatowiec Data: 2018-02-13 13:18:04 (czytane: 3909)

Dnia 10 lutego 2018 roku został zorganizowany po raz VII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Opatowcu.

Turniej cieszy się z roku na rok coraz to większym zainteresowaniem. Do zawodów zgłosiło się 14 osób w różnym wieku, rywalizacja toczyła się w kategorii „open” . Najpierw najmłodsi uczestnicy rozegrali mecze systemem „każdy z każdym „ a następnie zostało wyłonionych trzech najlepszych zawodników (Krystian Zieliński, Kacper Kowalczyk i Michał Kowalczyk), którzy zagrali z dorosłymi oraz ubiegłorocznymi finalistami.

W turnieju zwyciężył Piotr Kowalczyk, wygrywając 7 pojedynków na 7 rozegranych, natomiast II miejsce w turnieju zajął Lesław Rajtar (6/7 wygranych). Na III miejscu uplasował się Wojciech Kowalczyk (5/7 wygranych), IV miejsce zajął Michał Kowalczyk. Na miejscu V znalazł się Piotr Kajfasz. W turnieju wzięli udział również: Amelia Dybała, Jakub Kłos, Kacper Kowalczyk, Klaudia Krawiec, Daniel Niedźwiedź, Eryk Porada, Piotr Wieloch, Krystian Zieliński oraz Norbert Zieliński.

W ceremonii wręczania nagród uczestniczyli:  Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, Sekretarz Urzędu Gminy Łukasz Marzec i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowcu Elżbieta Szczęsna-Kusak. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w turnieju.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała nauczycielka wychowania fizycznego Alicja Witkoś-Kłos przy dużym zaangażowaniu uczennicy Julii Jachny.