Wiadomości - Aktualności

Uczniowie powitali wiosnę zgodnie z naszą tradycją

Dodał: Bartek Data: 2022-03-22 10:09:08 (czytane: 3882)

Przypadający 21 marca pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to jeden z ulubionych dni wszystkich uczniów. Jest to dzień szczególny, stanowiący symboliczne zakończenie zimy i powitanie wiosny.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowcu, jak każe tradycja, przygotowali marzannę, którą nad Wisłą podpalono i utopiono w wartkim nurcie rzeki, aby w ten sposób powitać wiosnę i pobudzić do życia przyrodę.

Topienie Marzanny to dziś bardziej zabawa niż starosłowiański zwyczaj. Jest jednym ze sposobów świętowania nadejścia wiosny oraz dnia wagarowicza.

Dla urozmaicenia tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorem P. Grzegorzem Kozłem, odwiedzili naszą bibliotekę. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Młodzi artyści zajęli się malowaniem Pani Wiosny, miłośnicy gier planszowych doskonale bawili się rywalizując z grupą przyjaciół, a miłośnicy książek buszowali wśród regałów poszukując nowości wydawniczych zakupionych z myślą o nich w ostatnim czasie.

Po spowodowanej pandemią przerwie, dla wielu osób była to pierwsza po remoncie biblioteki wizyta. Uczniowie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni zmianami jakie zaszły w naszej bibliotece.  Mamy nadzieję, że będą nas często odwiedzać, aby skorzystać z księgozbioru lub uczestniczyć w zajęciach.

Wspólnie miło spędziliśmy pierwszy dzień wiosny, która przyniosła piękną słoneczną pogodę i przyjemną temperaturę.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 36
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wystawa Pokolenie Baczyńskiego

Od 2 do 15 marca 2022 r. w Domu Kultury w Opatowcu można było zwiedzać opracowaną przez pion edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej...