Wiadomości - Aktualności

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2019-03-04 13:24:50 (czytane: 416)

Dnia 04 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Opatowcu odbyły się eliminacje gminne XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom

Uczniowie rozwiązywali zadania, które nie ograniczały się tylko do przyczyn i skutków powstawania pożarów i innych zagrożeń, ale również obejmowały inne dziedziny pożarnictwa jak wyposażenie techniczne jednostek ochrony przeciwpożarowej, normy prawne i zasady działania wszystkich elementów składających się na system ochrony przeciwpożarowej jak wreszcie historię tej ochrony w naszym kraju.

Eliminacje składały się z testu pisemnego oraz części ustnej. Startująca w nich młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe: szkołę podstawową i gimnazjum.

Turniej otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, w obecności Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowcu dyr. Elżbiety Szczęsnej-Kusak. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie mł. bryg Andrzej Krupa, Stanisław Kurek, Tomasz Paluch dyr. Szkoły Podstawowej w Krzczonowie oraz Mirosław Gajda nauczyciel Szkoły Podstawowej w Opatowcu.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Julia Kopeć uczennica  Szkoły Podstawowej w Krzczonowie. W kategorii szkół gimnazjalnych + VII i VIII klasy SP wygrała Julia Paluch uczennica Szkoły Podstawowej w Krzczonowie. Zwycięscy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec.

1DSC03365.jpg 

1DSC03367.jpg 

1DSC03380.jpg 

1DSC03391.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na XII Gminny Dzień Kobiet

10 marca 2019 roku o godz. 15:00 w Świetlicy Wiejskiej w Krzczonowie odbędzie się XII Gminny Dzień Kobiet....