Wiadomości - Aktualności

Turniej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec – Lato na Zdrowo i Sportowo

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-09-05 11:03:25 (czytane: 881)

Dnia 2 września na boisku sportowym w Krzczonowie odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec.

Pierwszym terminem zawodów był 20 sierpnia, jednakże złe warunki atmosferyczne sprawiły, że w planowanym dniu turniej nie odbył się. Tym razem pogoda była łaskawa dla wszystkich uczestników. Wyjątkowy charakter zmagań zapewnił udział aż 9 zespołów seniorskich w tym… jednej drużyny składającej się z obywateli Ukrainy pracujących na naszym terenie. Tegoroczny Turniej zyskał tym samym międzynarodową rangę.

Do zmagań piłkarskich przystąpiło 9 seniorskich zespołów, dwie drużyny chłopców i jedna dziewcząt. Najmłodsi rywalizowali między sobą, a  najstarsi zostali podzieleni na  dwie grupy, z których zwycięscy zagrali w półfinale i finale w turnieju.
W grupie I zagrały zespoły: Krzczonów City, Kęsów, Kocina, Krzczonów Kokodżambo, OP Tylko Wisła Opatowiec
W grupie II do rywalizacji przystąpili: Dynamo Kamienna, Wisełka Opatowiec, Gladiator Krzczonów, Wisła Opatowiec
W  meczu o III miejsce Dynamo pokonało Kęsów. W wielkim finale Gladiator Krzczonów wygrał z drużyną OP Tylko Wisła Opatowiec.

Zdobywcy Pucharu Wójta Gminy Opatowiec zagrali w składzie : Tomasz Fetela, Kamil Fetela, Łukasz Fetela, Krzysztof Stokłosa, Jakub Sala, Arkadiusz Modzelewski, Andrzej Kułak, Mateusz Kwiecień.
Najlepszym Bramkarzem został Michał Skotarczyk (OP Tylko Wisła). Królem Strzelców - Jakub Sala (Gladiator) zdobywając 18 bramek. Najlepszym Zawodnikiem wybrano Benedykta Cesia (OP Tylko Wisła).
Nad przebiegiem sportowej  rywalizacji jak co roku czuwał sędzia Andrzej Kułak, a opiekę medyczną sprawowała Joanna Mącznik, za co im serdecznie dziękujemy.
Młodszym wiele atrakcji dostarczyła piłkarska rywalizacja dziewcząt i chłopców. W tej kategorii I miejsce zajął zespół chłopców z Krzczonowa, II chłopców z Rzemienowic, a III  dziewczęta SP Krzczonów. Królem strzelców został Jakub Mącznik wśród chłopców i Julia Górak wśród dziewcząt.

Wiodącą dyscypliną na tej imprezie była piłka nożna, jednak nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych i licznych atrakcji, w których brały udział dzieci i dorośli aktywnie spędzający swój wolny czas.

Przeprowadzono wiele konkurencji, zarówno dla dzieci i dorosłych. Atrakcją dla zebranych był wyścig narciarski zespołów 3 osobowych oraz połów „rybek” na wędkę.
Dla uczestników zabawy przewidziane były nagrody rzeczowe, które
dzieci otrzymały w formie losowania fantów. Rozdano także wszystkim słodycze. 
Na festynie sportowym znajdowało się również stoisko Gminy Opatowiec promujące zdrowe odżywianie i propagujące ruch na świeżym powietrzu w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 r.
Następnie przystąpiono do rywalizacji w konkursach sprawnościowych. W konkurencji przeciągania liny kobiet zwyciężyły Mamuśki przed Kobitkami z Krzczonowa. W rywalizacji mężczyzn wygrała Spółdzielnia pokonując Zryw. Zwycięscy otrzymali statuetki, dyplomy i … odpowiednio wałki do ciasta – kobiety oraz trzepaczki do dywanów – mężczyźni.
Dużo emocji dostarczyła także ostatnia konkurencja polegająca na przetaczaniu traktorowej opony. Najlepszym okazał się Tomasz Fetela.
Aktywnie i miło spędzony czas  na pikniku sportowym w Krzczonowie był podsumowaniem lata i wakacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego sportowego święta, Sołtysowi Marianowi Gruszce, Radnemu Łukaszowi Porębskiemu, mieszkańcom Krzczonowa, Paniom z KGW Krzczonów, które przygotowały dla uczestników grillowane kiełbaski, i pracownikom Urzędu Gminy za przygotowanie terenu i konkurencji sprawnościowych oraz Paniom ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie za opiekę nad dziećmi.
Na kolejny turniej zapraszamy już za rok!

Zdjęć w galerii: 286
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

W dniu trzeciego września, na terenie gminy Opatowiec odbyły się uroczystości upamiętniające wybuch II Wojny Światowej. ...