Wiadomości - Aktualności

Szkolenie dla rolników

Dodał: Bartek Data: 2023-03-08 12:14:50 (czytane: 926)

7 marca 2023 r. w Domu Kultury w Opatowcu przeprowadzone zostało szkolenie dla rolników. Organizatorami szkolenia była Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kazimierzy Wielkiej oraz placówka terenowa KRUS w Kazimierzy Wielkiej.

W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, który w swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z dobrej współpracy z instytucjami wspierającymi rolników. Jak podkreślił, zmian w obszarze działalności rolniczej jest bardzo dużo, a rolnicy są zainteresowani zapoznaniem się z nimi, o czym może świadczyć frekwencja na szkoleniu. Dlatego Gmina chętnie włącza się w pomoc w organizacji takich spotkań.

Pan Janusz Skoczek - Kierownik ARiMR wraz z pracownikami przekazali informacje na temat aktualnych i planowanych naborów oraz przybliżyli zmiany jakie czekają rolników w najbliższym czasie w związku z wprowadzeniem nowych zasad przyznawania płatności obszarowych.

Pani Anna Żarnowiecka – Kierownik KRUS w Kazimierzy Wielkiej oraz pracownicy placówki, także przekazali najważniejsze informacje o zmianach jakie wprowadzono w ubezpieczeniu społecznym rolników. Tematem szkolenia KRUS był „Wpływ odżywiania na dobrostan i zdrowie rolników oraz ich domowników”.

Zdjęć w galerii: 3
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

...