Wiadomości - Aktualności

Wizyta Uczniów z zaprzyjaźnionej Gminy Rzeczyca

Dodał: Bartek Data: 2022-12-01 10:51:40 (czytane: 675)

W dniach 24-25 listopada 2022 r. naszą Gminę odwiedziło 33 uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy wraz z Dyrektorem Szkoły Panią Agatą Ostalską i opiekunami.

Gości uroczyście powitali w Gminnej Instytucji Kultury: Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Pan Sławomir Kowalczyk, Sekretarz Miasta i Gminy Opatowiec Pan Łukasz Marzec oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu Pan Tomasz Paluch wraz z delegacją uczniów i nauczycieli. Pan Burmistrz przybyłym uczniom i opiekunom życzył udanego pobytu,  niezapomnianych wrażeń oraz przekazał dla wszystkich uczestników pamiątki związane z gminą Opatowiec. Pani Dyrektor Agata Ostalska podziękowała za zaproszenie Panu Burmistrzowi oraz Dyrektorowi Szkoły i w dowód wdzięczności przekazała,  m.in. obraz przedstawiający halę sportową szkoły w Rzeczycy.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na zwiedzanie Opatowca, gdzie w rolę przewodników wcielili się uczniowie naszej szkoły. Goście obejrzeli obiekty związane z historią miasta i  odwiedzili miejsca pamięci narodowej, m.in. Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego znajdujący się nad Wisłą.

Po obiedzie uczniowie z Rzeczycy udali się na wycieczkę po gminie Opatowiec, odwiedzili  miejsca związane z historią naszego regionu w Ksanach, Kocinie i Czarkowach oraz zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Wiślicy.

Wieczorem goście z Rzeczycy wraz uczniami klas IV- VIII szkoły w Opatowcu spotkali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie obchodzić tradycyjne „ANDRZEJKI”. Na wszystkich czekały wróżby: było lanie wosku, losowanie karteczek z przepowiednią przyszłego zawodu oraz przebijanie serca szpilką by poznać imię przyszłej wybranki/wybranka serca.  Zorganizowano także konkursy taneczne oraz liczne zabawy integracyjne. Dyskotekowe rytmy porwały do tańca nie tylko uczniów, ale również obecnych na sali wychowawców i opiekunów. Aby nikomu nie zabrakło sił na wszystkich uczestników zabawy czekał poczęstunek. I  tak cały wieczór przebiegł w radosnej atmosferze.

Drugiego dnia o godzinie 8:00, Goście z Rzeczycy oraz uczniowie klas VII-VIII szkoły w Opatowcu  wyruszyli na wycieczkę do Krakowa, gdzie przeszli Szlakiem Królewskim od Pomnika Grunwaldzkiego aż po Wawel słuchając ciekawych opowieści przewodników.

Podczas całej wizyty uczniowie i uczennice z obu szkół spędzili wspólnie wspaniałe chwile. Dzięki temu  zawarli nowe znajomości i z niecierpliwością czekają na możliwość kolejnego spotkania.

Spotkanie zorganizowano w ramach podpisanego porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy Samorządami Gminy Opatowiec i Gminy Rzeczyca.

 Małgorzata Żydowska i Monika Kościółek

Zdjęć w galerii: 43
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koło Emerytów z Opatowca świętowało Dzień Seniora

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada...