Wiadomości - Aktualności

Koło Emerytów z Opatowca świętowało Dzień Seniora

Dodał: Bartek Data: 2022-11-30 10:30:43 (czytane: 1239)

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada Światowy Dzień Seniora.

Każda z tych dat stanowi doskonałą okazję do złożenia naszym Seniorom najserdeczniejszych życzeń, ale także okazję do wyjścia z domu, aktywizacji, zacieśniania więzi społecznych oraz pokazania światu, że przysłowiowa jesień życia może być okresem tak samo pięknym i radosnym jak młodość.

W sobotę 26 listopada 2022 r. Seniorzy zrzeszeni w Kole Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opatowcu świętowali w sali widowiskowej Domu Kultury.

Spotkanie otworzyła Przewodnicząca Koła ZERiI – Pani Henryka Sroga, która powitała wszystkich członków Koła przybyłych na uroczystość oraz zaproszonych gości.

W spotkaniu wzięli udział: Sławomir Kowalczyk -Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec, Wiesław Rębacz – Przewodniczący Związku Emerytów z Kazimierzy Wielkiej, Zenona Menkała – Skarbnik kazimierskiego oddziału ZERiI, Jarosław Naporowski – Kierownik MOPS w Opatowcu oraz Beata Adamczyk- Dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury.

Pan Burmistrz, na ręce Przewodniczącej Koła złożył najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Seniorów. Życzył im dużo zdrowia, radości z życia i wszelkiej pomyślności. Podkreślił, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywają Seniorzy. Służą młodszemu pokoleniu radą, pomocą, doświadczeniem i swoją „mądrością życiową”. Życzenia do Seniorów popłynęły również od pozostałych gości.

Symboliczny bukiet kwiatów, wraz z serdecznymi życzeniami i gromkim 100 LAT, otrzymała także Pani Regina Maj. Każdego roku w ten sposób uhonorowany zostaje jeden z najstarszych członków Koła.

Dalsza część spotkania upłynęła na wspólnych rozmowach, żartach i śpiewach. Pojawiło się także dwóch Mikołajów…

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 20
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwa w dostawie wody - Opatowiec, Podskale

...